Aktualności

08.07.2019

Ósmy Nadmorski Plener Czytelniczy w Gdyni

Zapraszamy na ósmą edycję Nadmorskiego Pleneru Czytelniczego w Gdyni, która odbędzie się w dniach 19-21 lipca 2019 roku na Bulwarze Nadmorskim im. Feliksa Nowowiejskiego. Instytut Książki jest patronem wydarzenia.

Nadmorski Plener Czytelniczy już na stałe wpisał się w program letnich wydarzeń organizowanych w Gdyni  i cieszy się wielką popularnością wśród mieszkańców Gdyni oraz turystów licznie odwiedzających to miasto w sezonie wakacyjnym.

W 2018 roku przez trzy dni Plener odwiedziło blisko 25 tysięcy osób. Na czytelników czekały spotkania z 40 popularnymi autorami, bogata oferta książek blisko 70 wydawnictw, a dzieci mogły wziąć udział w zajęciach i innych specjalnie dla nich przygotowanych atrakcjach.

Szczegółowy program imprezy można znaleźć pod adresem: http://www.muratorexpo.pl/targi/nadmorski-plener-czytelniczy/program/

*

Plener odbywa się od roku 2012, zawsze w wakacje i trwa 3 dni. Jego organizatorem jest miasto Gdynia, partnerem merytorycznym spółka Targi Książki, a organizatorem wykonawczym Murator EXPO.