Aktualności

24.01.2022

Krakowski Salon Poezji świętuje dwudziestolecie

Krakowski Salon Poezji, zainicjowany przez Annę Dymną, będzie w niedzielę świętował dwudziestolecie i jednocześnie siedemsetne spotkanie. W Starym Teatrze wiersze ks. Twardowskiego przeczytają byli i obecni gospodarze Salonu, m.in. Anna Dymna i Bronisław Maj.

„Już jutro odbędzie się wyjątkowa, jubileuszowa edycja Krakowskiego Salonu Poezji. Będziemy świętować jego dwudziestolecie i jednocześnie 700. spotkanie” – napisała w sobotę w mediach społecznościowych aktorka Anna Dymna, inicjatorka spotkań.

Gośćmi jubileuszowego spotkania na Dużej Scenie Starego Teatru mają być dawni i obecni gospodarcze Salonu. Anna Dymna, Anna Burzyńska, Bronisław Maj, Waldemar Raźniak, Jacek Romanowski, Józef Opalski, Krzysztof Orzechowski i Krzysztof Głuchowski przeczytają wiersze ks. Jana Twardowskiego. To właśnie wiersze ks. Twardowskiego były czytane na pierwszym spotkaniu Salonu 2 stycznia 2002 r.

Oprawę muzyczną jubileuszowego wydarzenia zapewnią wieloletni przyjaciele Salonu – „Muzyczne Anioły”: Halina Jarczyk (skrzypce), Dorota Imiełowska (wiolonczela), Jacek Bylica (fortepian), Michał Wierba (fortepian), Łukasz L. Pawlikowski (wiolonczela).

Krakowski Salon Poezji odbywa się w niedzielne południa od 2002 r. Spotkania zainicjowała aktorka Anna Dymna. Podczas wydarzenia poeci, ale i inni artyści, czytają wiersze autorów znanych i mniej znanych. Przez lata miejscem wydarzenia był Teatr im. Juliusza Słowackiego, a od 2020 r. jest to Stary Teatr.

źródło: PAP, Beata Kołodziej

Udostępnianie informacji PAP - klauzula informacyjna