Aktualności

06.09.2018

Konkurs #cojaczytam

Fundacja Nowoczesna Polska organizuje konkurs dla uczniów, którzy lubią czytać i chcą zachęcać do czytania innych. W ramach konkursu należy zaplanować i przeprowadzić kampanię promującą czytelnictwo w szkole, bibliotece lub w innym miejscu.

Aby przekonać innych, że czytanie to nie obowiązek, a świetna zabawa, można użyć różnych metod i sposobów – mogą to być podkasty, memy i inne działania w mediach społecznościowych, filmiki zamieszczane na Youtube lub opublikowane w innych serwisach, plakaty, flashmoby, przedstawienia, ulotki, konkursy. Możliwości jest bardzo wiele i ogranicza je tylko wyobraźnia uczestników.

Kampania musi być promowana w serwisach społecznościowych, a w publikowanych postach na jej temat należy używać dwóch hasztagów: #cojaczytam i #wolnelektury. W trakcie tworzenia i przeprowadzania kampanii przygotowuje się dokumentację (np. zdjęcia, opisy, linki do postów w serwisach społecznościowych, filmiki, podkasty i inne materiały), którą następnie trzeba przesłać wraz ze zgłoszeniem konkursowym.

Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie jednej szkoły lub czytelnicy tej samej biblioteki publicznej w wieku do 19 lat zebrani w zespoły składające się z 3 do 5 osób. Opiekunem zespołu może być nauczyciel lub bibliotekarz.

Konkurs rozpoczyna się 15 września 2018 roku.

Zgłoszone kampanie zostaną ocenione przez jury, a twórcy najlepszych otrzymają wartościowe nagrody rzeczowe!

Szczegółowe informacje wraz z Regulaminem konkursu i harmonogramem znajdują się na stronie internetowej: https://wolnelektury.pl/formularz/cojaczytam/.

***

Kontakt:

tel. 22 465 15 35

e-mail: konkurs@nowoczesnapolska.org.pl

Organizator konkursu: Fundacja Nowoczesna Polska.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.