Aktualności

29.03.2019

Jubileuszowe Targi Wydawców Katolickich

Stowarzyszenie Wydawców Katolickich zaprasza na konferencję prasową poprzedzającą jubileuszową, XXV edycję Targów Wydawców Katolickich (Arkady Kubickiego, 4-7 kwietnia 2019 roku).

Spotkanie, podczas którego zaprezentowany zostanie ramowy program tegorocznych Targów, odbędzie się we wtorek, 2 kwietnia o godz. 12 w Sali Kinowej Zamku Królewskiego w Warszawie.

Nadchodząca edycja największej krajowej imprezy wystawienniczej dedykowanej książkom wydawców religijnych zgromadzi blisko 180 wystawców z całego kraju – oficyn kościelnych, zakonnych i świeckich specjalizujących się w publikacjach o tematyce religijnej, które targowej publiczności zaprezentują ponad 12 tysięcy publikacji.

Jednym z najważniejszych akcentów targów jest Nagroda Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS, która w tym roku przyznana zostanie po raz 21. To prestiżowe wyróżnienie przyznawane jest w kilkunastu kategoriach tematycznych, począwszy od publikacji literackich czy edytorskiej, poprzez publikacje dla dzieci i młodzieży, multimedia, książki historyczne oraz współczesną i tradycyjna muzykę chrześcijańską. Do tegorocznej edycji Nagrody zostało zgłoszonych ponad 350 tytułów. Ogłoszenie wyników konkursu o Nagrodę FENIKS nastąpi podczas uroczystości otwarcia Targów, a gala wręczenia Nagrody odbędzie w sobotę, 6 kwietnia w Katedrze Polowej Wojska Polskiego przy ul. Długiej 13/15.

Jednak już wcześniej – tradycyjnie podczas przetargowej konferencji prasowej –zaprezentowani zostaną laureaci Nagrody Mały FENIKS 2019, która przyznawana jest instytucjom i osobo szczególnie zasłużonym na polu promocji książki religijnej w mediach.

Szczegółowe informacje dotyczące XXV Targów Wydawców Katolickich dostępne są na stronie Stowarzyszenia Wydawców Katolickich, pod adresem www.swk.pl.