Aktualności

25.11.2019

Internetowy kalkulator książek Olgi Tokarczuk

Jak długo, w określonym czasie i tempie, zajmie czytanie danych tytułów Olgi Tokarczuk pokazuje internetowy kalkulator książek noblistki. Działający online licznik stworzył krakowski startup przed oficjalnym wręczeniem pisarce Nobla, które nastąpi 10 grudnia w Sztokholmie.

„Kalkulator jest przeznaczony dla wszystkich miłośników książek. Niezależnie od tego, czy ktoś już czytał książki Olgi Tokarczuk, czy dopiero zamierza się zapoznać się z jej twórczością. Nasz kalkulator bowiem nie tylko proponuje najlepszą kolejność przeczytania książek noblistki, ale potrafi też ułożyć plan na ferie świąteczne” - czytamy na stronie internetowej kalkulatora.

Licznik pokazuje np. że w siedem dni osoba, która ma mało czasu i czyta w normalnym tempie przez trzy godziny dziennie, pozna treść trzech książek („Prawiek i inne czasy” - 284 strony, „Profesor Andrews w Warszawie” - 80 stron, „Opowiadania bizarne” - 254 strony) wyselekcjonowanych w kolejności „według ocen, od najlepszej”. Z kolei osoba, która ma dużo czasu, czyta szybko, i dziennie wygospodaruje ok. 6 godzin na czytanie, może w niecałe dwa tygodnie przeczytać 16 różnych objętościowo książek.

Licznik jest dostępny pod adresem https://www.omnicalculator.com/everyday-life/olga-tokarczuk.

[źródło: PAP, Beata Kołodziej]