Aktualności

06.03.2020

Instytut Książki wsparł czeskie wydanie „Grimm City” Jakuba Ćwieka

W Czechach ukazała się niedawno pierwsza odsłona cyklu Jakuba Ćwieka Grimm City w przekładzie Roberta Pilcha. Wydanie wsparł Instytut Książki w ramach Programu Translatorskiego ©POLAND.

Książka Vlk! Grimm City 1– jak brzmi czeski tytuł Grimm City. Wilk! – wyszła pod koniec 2019 roku nakładem praskiej oficyny Argo.

Miasto Grimm – ponura, spowita obłokami tłustej czerni metropolia – to miejsce, gdzie o sprawiedliwość równie trudno, co o bezchmurne niebo. Zbudowane na ciele olbrzyma, napędzane jego smolistą krwią i odłamkami węglowego serca trwało w dawno ustalonym porządku. Do teraz. Na przestępczą scenę wkracza właśnie bezkompromisowo Nowy Gracz, a oficer policji Wolf zostaje brutalnie zamordowany we własnym domu. Czy te fakty się łączą? I czy czerwony płaszcz z kapturem zaobserwowany u głównej podejrzanej w sprawie zabójstwa czyni ze sprawy zbrodnię na tle religijnym?

Jakub Ćwiek tym razem funduje czytelnikom gorzki, brutalny kryminał noir w niezwykłym świecie inspirowanym amerykańskim podziemiem przestępczym lat dwudziestych i trzydziestych. W mieście, w którym rządzi strach i… opowieść.