Aktualności

13.12.2022

„Gwiazdka z nieba” Przemysława Wechterowicza po hiszpańsku ze wsparciem Instytutu Książki

W Hiszpanii ukazał się przekład książki „Gwiazdka z nieba” Przemysława Wechterowicza z ilustracjami Marcina Minora. Wydanie książki w tłumaczeniu Karoliny Jaszeckiej wsparł Instytut Książki w ramach Programu Translatorskiego ©POLAND.

W przekładzie na język hiszpański tytuł książki brzmi „L’estrella del cel”. W Hiszpanii wydała ją oficyna Thule Ediciones.

Napisana przez Wechterowicza i zilustrowana przez Minora książka opowiada o spotkaniu Orzesznicy (gatunek gryzonia) z Gwiazdką i narodzinach prawdziwej przyjaźni. To skierowana do najmłodszych, pełna ciepła, dobroci i spokoju historia, która świetnie sprawdza się jako książka do czytania na dobranoc – lubiana zarówno przez dzieci, jak i ich rodziców.

Przemysław Wechterowicz i Marcin Minor to dobrze znani na polskim rynku autorzy książek dla dzieci. Wechterowicz w swojej karierze napisał ich już ponad 40. Jest autorem chętnie tłumaczonym na języki obce – jego prace ukazały się już w przekładach na ponad 20 języków. Marcin Minor to ilustrator, który również ma na koncie kilka popularnych w Polsce książek dla najmłodszych, m.in. „Bazyl i Licho” (napisała: Marta Kisiel) czy „Przepowiednia” (napisała: Emilia Kiereś). Jest zafascynowany komiksem, chętnie ilustruje bajki i baśnie.