Aktualności

27.03.2019

Gra na podstawie Cyklu Inkwizytorskiego Jacka Piekary

Jacek Piekara podpisał umowę z firmą The Dust, która zapowiada, że gra na podstawie Cyklu Inkwizytorskiego będzie przeznaczona dla dorosłych graczy.

Firma The Dust zawarła z pisarzem umowę dotyczącą produkcji gry wideo i mobilnej opartej na jego cyklu – The Dust nabyła autorskie prawa majątkowe do całej serii książek o inkwizytorze Mordimerze Madderdinie. Jak poinformowano, umowa dotyczy jednej gry na urządzenia stacjonarne i jednej gry na urządzenia mobilne – mogą to być pierwsze gry z ewentualnej serii. W oficjalnym komunikacie spółki zapowiedziano z kolei, że: „gry mają zostać osadzone w mrocznym i realistycznie brutalnym świecie” oraz „być przeznaczone przede wszystkim dla odbiorcy dorosłego, niestroniącego od trudnych wyborów moralnych”.

Sam autor tak skomentował zapowiedź powstania gry partej o Cykl Inkwizytorski: „Bliższe szczegóły dotyczące projektu zostaną przedstawione na czerwcowej konferencji prasowej, a ja ze swojej strony chciałbym tylko odpowiedzieć na jedno, często powtarzające się pytanie: czy fabuła zachowa mroczny i ponury klimat literackiego pierwowzoru? W porozumieniu z firmą The Dust uznaliśmy, że bardzo nam będzie na tym zależało i że opracujemy grę, nastawiając się na sklasyfikowanie jej co najmniej jako PEGI 16”.

[źródło: Lubimyczytac.pl]