Aktualności

18.02.2019

Do 22 lutego zgłoszenia do XXV Targów Wydawców Katolickich

Tegoroczne Jubileuszowe XXV Targi Wydawców Katolickich odbywać się będą od 4 do 7 kwietnia w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie.

„Naszą imprezą, Targami – Świętem Dobrej Książki – pragniemy włączyć się w realizację hasła Roku Duszpasterskiego Duch, który umacnia miłość. Rok II: W mocy Bożego Ducha, a także w trwający Jubileusz 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Jubileuszowe Targi wpisują się również w Jubileusz 25-lecia istnienia Stowarzyszenia Wydawców Katolickich, które powstało 4 grudnia 1993 r.

Wydarzeniami targowymi pragniemy włączyć się także w Jubileusz 100-lecia powstania Konferencji Episkopatu Polski i Jubileusz 100-lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską a Stolicą Apostolską; w 40. rocznicę pierwszej wizyty św. Jana Pawła II w Ojczyźnie oraz 100-lecie powstania Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego.

Wydarzeniami targowymi pragniemy również włączyć się w 450-lecie podpisania Unii Lubelskiej, która scalała unią realną Królestwo Polskie i Wielkie Księstwo Litewskie, powołując do życia Rzeczpospolitą Obojga Narodów.

Pragniemy również włączyć się w Rok Stanisława Moniuszki, w 200. rocznicę urodzin kompozytora, dyrygenta, organisty, pedagoga, dyrektora Teatru Wielkiego w Warszawie, twórcy polskiej opery narodowej, który „był wzorem patrioty, a utwory Kompozytora do dziś stanowią inspirację dla wielu artystów, a w czasach jemu współczesnych tworzyły paletę barw, za pomocą której Polacy odmalowywali najpiękniejsze odcienie patriotycznych uczuć i narodowej tożsamości” – informuje ks. Roman Szpakowski, prezes zarządu SWK.

Do 22 lutego można nadsyłać zgłoszenia udziału w targach, a także spotkań autorskich i debat.

W tym roku, wzorem poprzedniej edycji Targów, zostanie zorganizowane stoisko wspólne dla zainteresowanych wystawców, na którym można będzie wykupić jedną czy więcej półek książkowych.

Formularze dostępne są na stronie: http://swk.pl/25-targi2019-warszawa/

[źródło: rynek-ksiazki.pl]