Aktualności

fot. Wrocławskie Targi Dobrych Książek
21.10.2022

Czas nadsyłania zgłoszeń do Nagród Edytorskich: Pióro Fredry oraz Dobre Strony

Organizatorzy Wrocławskich Targów Dobrych Książek zapraszają wydawców biorących udział w imprezie do przesyłania zgłoszeń książek do dwóch konkursów – Nagrody Edytorskiej Pióro Fredry i Nagrody Edytorskiej Dobre Strony.

W konkursie o Nagrodę Edytorską Pióro Fredry rozpatrywane będą książki dla dorosłych zaś w konkursie o Nagrodę Edytorską Dobre Strony – wyłącznie książki dla dzieci i młodzieży.

Przyznawana we Wrocławiu prestiżowa nagroda Pióro Fredry towarzyszyła Wrocławskim Targom Dobrych Książek od samego początku istnienia imprezy. Od 2019 roku honorowy tytuł został wzmocniony nagrodą finansową dla laureata w wysokości 20.000 złotych. Pieniądze muszą zostać wykorzystane przez zwycięskie wydawnictwo na wydanie kolejnej książki. Dzięki temu nagroda wspiera i promuje dbałość o walory edytorskie jako kluczowy element działalności wydawniczej.

Ta sama zasada świetnie sprawdziła się od początku przy drugiej wrocławskiej nagrodzie edytorskiej, Dobre Strony, która istnieje już od trzynastu lat. Początkowo była wręczana podczas czerwcowych Targów Książki dla Dzieci i Młodzieży Dobre Strony, które w 2019 roku zostały połączone z Wrocławskimi Targami Dobrych Książek. Nagroda Edytorska Dobre Strony również wynosi 20.000 złotych.

Zgłoszenia do obu nagród można składać do 8 listopada 2022. Laureaci zostaną ogłoszeni 1 grudnia podczas tegorocznych Wrocławskich Targów Dobrych Książek, które odbędą się w dniach 1-4 grudnia w Hali Stulecia we Wrocławiu.

Regulamin Nagrody Edytorskiej Pióro Fredry można znaleźć TUTAJ, zaś regulamin Nagrody Edytorskiej Dobre Strony – TUTAJ.