Aktualności

fot. Facebook / Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie
21.10.2022

Komitywa Niszowych Wydawców na Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie

Polska Izba Książki przy wsparciu Instytutu Książki oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego po raz kolejny organizuje na dużych targach stoisko Komitywy Niszowych Wydawców. Ma ono umożliwić udział w targach małym wydawcom, którzy ze względów finansowych sami nie mogliby sobie na to pozwolić.

Wcześniej podobne stoisko mieliśmy okazję odwiedzić w maju tego roku podczas Targów Książki w Warszawie. Tym razem Komitywa zapewnia obecność na targach aż szesnastu podmiotom. Wśród nich znalazły się:

1. Biblioteka Słów (imprint Biblioteki Analiz sp. z o.o) 
2. Fundacja Sąsiedzi 
3. JanKa 
4. Oficyna Naukowa Ewa Pajestka-Kojder 
5. Wydawnictwo Akademickie SEDNO 
6. Wydawnictwo Buffi 
7. Wydawnictwo Ha!art 
8. Wydawnictwo i Fundacja Kultury Papierowy Motyl 
9. Wydawnictwo Jagoda 
10. Wydawnictwo Marpress 
11. Wydawnictwo Nieoczywiste 
12. Wydawnictwo Nieśpieszne 
13. Wydawnictwo Nisza 
14. Wydawnictwo Omnibus 
15. Wydawnictwo Ostrogi 
16. Zielone wydawnictwo A-ti

Na stoisku Komitywy Niszowych Wydawców (hala DUNAJ, stoisko B50) będzie można zapoznać się z ich ofertą, a także zakupić książki w promocyjnych cenach.

25. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie odbędą się w dniach 27-30 października. Udział w imprezie potwierdziło łącznie aż czterystu siedemdziesięciu wystawców i dziewięciuset autorów, wśród których znaleźli się m.in.: Radek Rak, Szczepan Twardoch, Anna Kańtoch, Mariusz Szczygieł, Dominika Słowik, Roma Ligocka i Andrzej Stasiuk.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach zadania „Organizacja kolektywnych stoisk, promujących niszowe wydawnictwa, podczas Targów Książki w Warszawie i Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie”.

Sfinansowano ze środków budżetu państwa w ramach środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację zadania „Organizacja kolektywnych stoisk, promujących niszowe wydawnictwa, podczas Targów Książki w Warszawie i Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie”. Wartość finansowania i całkowita wartość zadania: 100 000 zł.

barwy Rzeczypospolitej Polskiej i wizerunek godła Rzeczypospolitej Polskiej