Aktualności

24.03.2020

Akcja SBP #NieZostawiamCzytelnika

#NieZostawiamCzytelnika to akcja zainicjowana przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich w celu promowania dostępu do kultury, nauki i informacji w czasach pandemii oraz informowania o ciekawych i wartościowych wydarzeniach, w których czytelnicy oraz bibliotekarze mogą wziąć udział zdalnie.

Na facebookowym profilu SBP udostępniane są informacje min. o spotkaniach organizowanych online z pisarzami, blogerami i artystami. W ramach akcji SBP realizuje także bezpłatne webinaria. Do tej pory odbyły się min.:

– spotkanie na żywo z Rafałem Hetmanem, znanym blogerem i reporterem, który podczas transmisji live na Facebooku SBP zdradził tajniki związane z promocją w mediach społecznościowych, dzieląc się cennymi wskazówkami i osobistym doświadczeniem w prowadzeniu FB, Instagrama, kanału YT i wykorzystania Newslettera. Podczas godzinnego spotkania była możliwość zadawania pytań, na które prowadzący odpowiadał Internautom na bieżąco;
– bezpłatne webinarium “Burza mózgów przy kawie” zorganizowane przez SBP na platformie ClickMeeting, które poprowadziła Beata Gamrowska, grafik, copywriter i ilustrator. W tytułowej burzy mózgów uczestniczyło 50 osób, które dyskutowały o mediach społecznościowych oraz sposobach komunikowania się z czytelnikami, dzieląc się pomysłami na ciekawe działania. Z uwagi na ogromne zainteresowanie i ograniczoną “pojemoność” wirtualnego pokoju, podjęto decyzję o realizacji kolejnego webinarium w poniedziałek 23 marca br.

Już wkrótce SBP uruchomi szkolenia dla bibliotekarzy, które będą realizowane online i których ukończenie będzie udokumentowane certyfikatem sygnowanym przez Stowarzyszenie.

[źródło: rynek-ksiazki.pl]