Aktualności

01.08.2023

3. Festiwal Herlinga-Grudzińskiego „Pociąg do literatury” odbędzie się we wrześniu

W dniach 1-11 września w Kielcach odbędzie się trzecia edycja Festiwalu Gustawa Herlinga-Grudzińskiego „Pociąg do literatury”. W wydarzeniu wezmą udział m.in. tacy autorzy i autorki jak Magdalena Grzebałkowska, Jerzy Jarniewicz, Grażyna Plebanek i Zygmunt Miłoszewski.

Główna część festiwalu odbędzie się w dniach 1-3 września. W tym terminie na gości imprezy czekać będzie całodzienny program, obfitujący w spotkania autorskie i różnorodne warsztaty, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Następnie w dniach 7, 8 i 11 września odbędą się powiązane z festiwalem spotkania edukacyjne. 

Podczas Festiwalu odbędzie się także wręczenie nagród w dwóch konkursach: 2. Ogólnopolskim Konkursie Literackim na Felieton o „Brzytwę Pilcha” oraz 3. Ogólnopolskim Konkursie Literackim na Opowiadanie im. G. Herlinga-Grudzińskiego.

Organizatorami kieleckiego festiwalu są Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach, Muzeum Zabawek i Zabawy oraz Wzgórze Zamkowe z Ośrodkiem Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej. Finansowo festiwal wsparło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Miasto Kielce, a także liczni sponsorzy.

Z pełnym programem festiwalu można zapoznać się TUTAJ.