Nowe technologie wydawnicze z Polski

08.03.2017
#

Publishing Technologies from Poland / Nowe technologie wydawnicze z Polski

Wtorek 14 marca 2017

11:30–12:30
Cyfrowa Polska – Nowe trendy w branży wydawniczej z kraju Wiedźmina
Cross Media Theatre

Technologia kocha czytelnictwo. Przekonacie się o tym, odwiedzając polskie stoisko (Polish Pavilion, 4B20). PubTechPoland to owoc polskiej kreatywności i zamiłowania do nowych technologii. Doceniają to najważniejsi światowi gracze rynku wydawniczego. Pearson kupił ioki.pl, by rozwijać MyLab & Mastering, oprogramowanie text-to-speech Amazonu zostało przygotowane w oparciu o technologię Ivona Software. Poznańskie SuperMemo podbija świat interaktywnym kursem ELT Olive Green (wyróżnionym m.in. BETT Award 2016), a CD PROJEKT – Wiedźminem, grą video opartą na prozie Andrzeja Sapkowskiego.

Podczas wystąpienia zostanie zaprezentowany stan cyfryzacji polskiego rynku wydawniczego, jego liderzy oraz najciekawsze rozwiązania z branży nowych technologii dla wydawnictw.

Prelegent: Marcin Skrabka, goodbooks.pl

Drugiego dnia targów dziewięciu polskich twórców oprogramowania i wydawców multimedialnych zaprezentuje najbardziej interesujące rozwiązania online i mobile wykorzystywane w działalności wydawniczej i edukacyjnej.


Środa 15 marca 2017

PubTechPoland
Polish Pavilion 4B20

10:00
SuperMemo: Olive Green – SuperMemo otwiera nową drogę do nauki połączonej z rozrywką

Olive Green (www.olivegreenthemovie.com) to najwyższej jakości kurs językowy, będący połączeniem interaktywnego filmu pełnometrażowego i kompleksowego kursu języka angielskiego na poziomach A1–C1 z zestawem dwóch książek. Łączy obszerny materiał dydaktyczny z mechanizmem gier, opartym o podejmowanie decyzji, z metodą SuperMemo, która wspomaga zapamiętywanie.

Projekt został uhonorowany licznymi nagrodami i nominacjami, m.in. od kapituły The London Book Fair (Education Learning Resources Award 2016), British Educational Suppliers Association (BETT Award 2016), British Council oraz New York Festivals World's Best TV & Films (Gold World Medal 2016).

Prelegent: Alicja Jankowiak, kierownik redakcji SuperMemo World

10:30
Arta Tech: Miłośnicy e-książek używają czytników

Młode pokolenie miłośników książek często wybiera e-booki zamiast tradycyjnych wydań papierowych. Większość z nich korzysta z dedykowanych urządzeń, które zapewniają najwyższy komfort i wygodę – z elektronicznych czytników w technologii E Ink. W Arta Tech projektowane i produkowane są e-czytniki i systemy sprzedaży, które nie wymagają drogich integracji oraz są dostępne dla każdego dystrybutora e-książek. Zastosowane rozwiązania biznesowe, logistyczne i technologiczne pozwalają zintegrować czytnik e-booków inkBOOK z już istniejącą platformą dystrybucji i zdobyć zaufanie miłośników czytelnictwa z taką samą łatwością, z jaką tworzy się aplikacje mobilne.

Prelegent: Paweł Horbaczewski, prezes Arta Tech

11:00
Learnetic: Big data i nauczanie skrojone na potrzeby ucznia. Poznaj narzędzie, które umożliwia indywidualizację

Przyszłość wydawnictw edukacyjnych to już nie tylko dostarczanie treści, ale także rozpoznawanie potrzeb i zdolności uczniów, interpretowanie ich i tworzenie indywidualnych ścieżek nauczania oraz zbieranie danych istotnych dla oceny skuteczności działań dydaktycznych. Podczas spotkania zaprezentowane zostaną sposoby tworzenia nowoczesnych narzędzi do nauczania, które są dostosowane do możliwości ucznia w oparciu o instrumenty cyfrowe.  

Prelegent: Artur Dyro, CEO, Learnetic

11:30
Legimi: Legimi & Booklikes – usługa abonamentu książkowego i społeczność miłośników książek

Legimi to jeden z pierwszych na świecie serwisów subskrypcyjnych oferujących dostęp do e-booków i audiobooków. Podczas prezentacji przedstawiciele serwisu podzielą się swoimi doświadczeniami i przedstawią korzyści dla wydawców płynące z promowania swoich tytułów na portalu społecznościowym Booklikes.

Prelegent: Mikołaj Małaczyński, CEO Legimi

12:00
VM.pl: Biblia w chmurze. Tekst Pisma Świętego jako usługa społecznościowa dostępna z dowolnego urządzenia i na dowolnej przeglądarce

Najnowsze rozwiązanie VM.pl to usługa dostępu do Biblii w chmurze, przygotowana we współpracy z domem wydawniczym Edycja Św. Pawła. Dzięki niej klienci mają dostęp do najbardziej zaawansowanej wyszukiwarki treści i komentarzy biblijnych. Co więcej, rozwiązanie to zintegrowane jest z Facebookiem i Google Hangout. Podstawowe funkcje są bezpłatne, natomiast wybrane dodatkowe narzędzia i treści są dostępne po wprowadzeniu kodu numerycznego. Ta popularna w Polsce usługa jest rozpowszechniana wraz z papierową wersją Pisma Świętego, ale użytkownicy mogą także nabyć jedynie wersję elektroniczną.

Prelegent: Jakub Orczyk, członek zarządu VM.pl

12:30
Funmedia: Jak zdobyć 650 tysięcy użytkowników w 2 lata? Publikowanie treści e-learningowych.

Funmedia – światowy lider mediów edukacyjnych opowie o doświadczeniu i know-how koniecznym do pozyskania użytkowników skłonnych płacić abonament w zamian za dostęp do publikacji e-learningowych. Wskaże, które elementy cyfrowe przyciągają nowych klientów, a które pozwalają utrzymać stałych. Dowiecie się także, jak zespół złożony z lingwistów, native speakerów i programistów stworzył innowacyjne językowe kursy e-learningowe. Produkty firmy, oparte na autorskiej metodzie i algorytmie, odniosły sukces w 52 krajach.

Prelegent: Paweł Czerwony, członek zarządu, Funmedia

13:00 PWN: Siła wiedzy i innowacji – Polish Scientific Publishers (WN PWN S.A.)

PWN – to jedno z najstarszych polskich wydawnictw, które od początku swojego istnienia jest źródłem wiarygodnej, rzetelnej wiedzy. Jako jedno z pierwszych zaczęło łączyć nowoczesne technologie z edukacją, stale rozwija nowe obszary działalności i tworzy innowacyjne rozwiązania edukacyjne. Naszą pasją jest wiedza. Poznaj z nami jej moc.

Prelegent: Natalia Michałek, Head of Web Projects and Databases Department, WN PWN S.A.

13:30 Yellow Dot: Interaktywne doskonalenie umiejętności matematycznych

Baza Yellow Dot, światowego lidera zasobów e-lerningowych, obejmuje ponad 500 różnych zasobów wspomagających naukę liczenia oraz rozwijających pamięć i umiejętność logicznego myślenia.

Prelegent: Karolina Serafin-Synowiec, Business Development Manager, Yellow Dot


14:00 Eduexpert: Matematyka bez reszty – tworzenie multimediów edukacyjnych do użytku w środowisku szkolnym

„Matematyka bez reszty” to nowoczesny produkt multimedialny stworzony z myślą o nauczycielu i jego pracy w przestrzeni klasowej. Przekazywanie wiedzy matematycznej i przyrodniczej w przedszkolu i szkole podstawowej to wyzwanie. Trzyczęściowy program multimedialny „Matematyka bez reszty” na tablice interaktywne jest nowoczesnym narzędziem dydaktycznym, dzięki któremu praca nauczyciela staje się łatwiejsza i efektywniejsza.

Prelegent: Grzegorz Pielas, Wydawnictwo Multimedialne Eduexpert