Program branżowy

03.03.2017
#
  • Międzynarodowe Targi Książki w Londynie / fot. Elżbieta Piekacz

LBF MARKET FOCUS POLAND 2017
PROGRAM BRANŻOWY

WTOREK 14 MARCA

10:0011:00
POLSKI RYNEK WYDAWNICZY – PRZEGLĄD KRAJOBRAZU WYDAWNICZEGO I DYSTRYBUCYJNEGO: GŁÓWNE TRENDY I PERSPEKTYWY ROZWOJU
National Hall Gallery, Apex Room
Włodzimierz Albin i Sonia Draga

Panel poświęcony analizie polskiego rynku książki. Kanały i sposoby dystrybucji, charakterystyka i liczebność różnych grup czytelniczych oraz kryteria zakupu książek.

10:0011:00
LOOK! POLISH PICTUREBOOK!
Children’s Hub
Małgorzata Cackowska

Look! Polish Picturebook! to pierwsza publikacja prezentująca historię polskiej książki ilustrowanej w ostatnim półwieczu. Małgorzata Cackowska, Anita Wincencjusz-Patyna i Grażka Lange prezentują największe osiągnięcia polskich grafików i analizują trendy w dawnej oraz współczesnej książce ilustrowanej.

11:3012:30
CYFROWA POLSKA: NOWE TRENDY W DZIAŁALNOŚCI WYDAWNICZEJ W OJCZYŹNIE „WIEDŹMINA”
Cross Media Theatre
Marcin Skrabka

W ostatnich latach ważni gracze światowego rynku wydawniczego dostrzegli potencjał polskich firm zajmujących się oprogramowaniem. Pearson nabył udziały w ioki.pl, by pracować nad kursem „MyLab & Mastering”. Syntezator mowy Amazona wykorzystał oprogramowanie firmy Ivona Software. Za sprawą interaktywnego kursu „Olive Green”, który otrzymał nagrodę BETT, czy „Wiedźmina” –  gry opartej na cyklu fantasy Andrzeja Sapkowskiego – podbijamy świat.

11:3012:30
PRAWA AUTORSKIE: ZAKUP W POLSCE I SPRZEDAŻ DO POLSKI. PRZEGLĄD POLSKIEGO RYNKU WYDAWNICZEGO
National Hall Gallery, Apex Room
Kamila Kanafa i Sandra Sawicka

Seminarium poświęcone zakupowi i sprzedaży praw autorskich w Polsce i z Polski. Co czyta się nad Wisłą, gdzie szukać potencjalnych autorów, do których wydawnictw się zwrócić, w jaki sposób otrzymać dofinansowanie na tłumaczenia.

ŚRODA 15 MARCA

10:0011:00
JAK PROMUJE SIĘ AUTORÓW I KSIĄŻKI W POLSCE?
National Hall Gallery, Apex Room
Piotr Dobrołęcki i Szymon Kloska

Prezentacja największych polskich targów książki, najważniejszych festiwali literackich (m.in. Festiwal Conrada, Festiwal Miłosza, Big Book Festival, Literacki Sopot) oraz najskuteczniejszych rozwiązań promocyjnych na naszym rynku książki.

11:3012:30
KSIĄŻKI DLA DZIECI I EDUKACJA WSPIERANA TECHNOLOGIĄ: POLSKIE DOŚWIADCZENIA
National Hall Gallery, Apex Room
Maria Deskur i Krzysztof Biedalak

Prezentacja współczesnego polskiego rynku książek dla dzieci ze szczególnym uwzględnieniem wydawnictw stosujących nowe technologie do  tworzenia książek. Wydawnictwo  SuperMemo World, światowy lider edukacji cyfrowej, zaprezentuje nowatorskie rozwiązania, które pozwalają uczniom zapamiętywać tysiące faktów.

13:0014:00
WPADKI 2017: KILKA PROSTYCH RAD JAK NAPISAĆ KIEPSKĄ KSIAŻKĘ
Children’s Hub
Aleksandra Mizielińska & Daniel Mizieliński

Twórcy największego polskiego bestselleru ostatniego ćwierćwiecza w rozmowie o błędach popełnianych przez autorów i wydawców książek ilustrowanych.

15:3016:30
CZY ILUSTRACJE DLA DZIECI TO INNY RODZAJ ILUSTRACJI?
Children’s Hub
Marta Ignerska i Magdalena Kłos-Podsiadło

 

16 MARCA 2017

13:0014:00
DRUKARNIE W POLSCE

Business Stream, Olympia Room
Jacek Hamerliński
Prezentacje drukarni: Ozgraf, BZGraf, Totem, Zapolex, Skleniarz

Polska branża poligraficzna przeszła w ostatnich latach technologiczną rewolucję. Dziś należy do najnowocześniejszych w Europie. Osiągnięcia polskich drukarzy zaprezentuje przedstawiciel

Centralny Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Przemysłu Poligraficznego (COBRPP). To instytucja naukowa, która wspiera branżę w pracy nas ekspertyzami technicznymi i innowacjami.