Manifest

Popularyzujemy czytelnictwo, wspieramy pisarzy, tłumaczy, wydawców, bibliotekarzy, księgarzy, tych, którzy czytają i chcą czytać, aktywizujemy nieczytających.

Popularyzacja

Promujemy polską literaturę za granicą. Dzięki realizacji Programu Translatorskiego © Poland w ciągu ostatnich lat za granicą ukazało się prawie 2200 tłumaczeń polskich książek!

Promocja

Aktualności

15. Nagroda Literacka Gdynia – festiwal Miasto Słowa

Tegoroczna edycja Miasta Słowa będzie wyjątkowa –Nagroda Literacka Gdynia świętuje piętnastolecie. Z tej okazji program festiwalu, który odbędzie się w dniach 24-30 sierpnia jest szczególnie bogaty, na czytelników czekają różnorodne wydarzenia: spotkania i panele dyskusyjne z udziałem nominowanych oraz zaproszonych pisarzy i pisarek, spektakle teatralne, pokazy filmowe, koncerty, warsztaty i spotkania dla dzieci czy wystawa plakatu promującego czytelnictwo.

07.08.2020

Tarcza dla literatów – wsparcie i promocja polskich pisarzy

Instytut Literatury dzięki dodatkowym środkom otrzymanym z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego organizuje Tarczę dla literatów – program wsparcia dla pisarzy, krytyków literackich i tłumaczy, których dotknął kryzys związany z pandemią koronawirusa.

07.08.2020

Książkobus dostarczy książki seniorom i niepełnosprawnym w Katowicach

Mieszkańcy Katowic powyżej 65. roku oraz niepełnosprawni będą mogli zamówić książkę lub audiobooka z biblioteki z dowozem do domu - zapowiedział w czwartek prezydent miasta Marcin Krupa. Specjalny książkobus odbierze je też po przeczytaniu.

07.08.2020

Prof. Janusz Degler wyróżniony tegoroczną Nagrodą Wielkiego Redaktora

Prof. Janusz Degler, wybitny wydawca i redaktor, a także historyk teatru i literaturoznawca, otrzymał tegoroczną Nagrodę Wielkiego Redaktora. Wyróżnienie przyznawane jest w ramach festiwalu Stolica Języka Polskiego, który odbywa się do jutra w Szczebrzeszynie.

Inicjatywy

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją, w ramach której młodzi rodzice na oddziałach położniczych otrzymają wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze.

Więcej
Wsparcie przekładów za granicą

Wsparcie przekładów za granicą

Program Translatorski ©POLAND ma na celu promocję polskiej literatury na świecie. Jest adresowany do zagranicznych i polskich wydawców zainteresowanym wydawaniem polskich książek w tłumaczeniach na inne języki.

Więcej
Books from Poland

Books from Poland

Katalog Books from Poland to przegląd polskiej literatury, przedstawiający najważniejsze i najciekawsze książki, które ostatnio zyskały uznanie w Polsce.

Więcej

Partnerzy

Instytucja nadzorująca

Partnerzy

Instytut Książki
ul. Zygmunta Wróblewskiego 6
31-148 Kraków
tel. (+48) 12 61 71 900
fax. (+48) 12 62 37 682

Inspektor Ochrony Danych 
e-mail: iod[at]instytutksiazki.pl
Więcej