Manifest

Popularyzujemy czytelnictwo, wspieramy pisarzy, tłumaczy, wydawców, bibliotekarzy, księgarzy, tych, którzy czytają i chcą czytać, aktywizujemy nieczytających.

Popularyzacja

Promujemy polską literaturę za granicą. Dzięki realizacji Programu Translatorskiego © Poland w ciągu ostatnich lat za granicą ukazało się prawie 2200 tłumaczeń polskich książek!

Promocja

Aktualności

23.09.2019
Tagi: EURead

Instytut Książki doceniony na dorocznej konferencji EURead!

Dziś rozpoczęło się doroczne spotkanie członków stowarzyszenia EURead. W tym roku odbywa się ono w dniach 23-25 września pod hasłem „Zachęć Europę do powrotu do czytania – kampanie i programy”. Stowarzyszenie wyróżniło Instytut Książki za działania na rzecz promocji czytelnictwa i jego upowszechniania.

23.09.2019

Konferencja „Wyobraźnia katolicka. Przyszłość katolickiej tradycji literackiej” z udziałem polskich intelektualistów [relacja i zdjęcia]

Na chicagowskim Loyola University zakończyła się międzynarodowa konferencja  „Wyobraźnia katolicka. Przyszłość katolickiej tradycji literackiej”. W tym roku gościła na niej czwórka prelegentów z Polski, w tym wicedyrektor Instytutu Książki ds. programowych Krzysztof Koehler.

23.09.2019

„Gdyby nie finansowanie z »Infrastruktury bibliotek«, nie byłoby lokalnego wsparcia”. „Infrastruktura bibliotek” oczyma bibliotekarek

Przy okazji Seminarium „Biblioteka Nowa” mieliśmy okazję porozmawiać z dyrektorkami bibliotek w Starym Sączu i Rumi, Marią Sosin i Krystyną Laskowicz, które opowiedziały nam o korzyściach płynących z Priorytetu 2 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa „Infrastruktura bibliotek”, którego operatorem jest Instytut Książki.

23.09.2019

Literatura polska na XXVI Międzynarodowych Targach Książki – Forum Wydawców we Lwowie

We Lwowie zakończyły się XXVI Międzynarodowe Targi Książki – Forum Wydawców, jedne z największych targów książki na Ukrainie, na których co roku obecna jest literatura z Polski, promowana przez Instytut Książki oraz Instytut Polski w Kijowie.

Inicjatywy

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją, w ramach której młodzi rodzice na oddziałach położniczych otrzymają wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze.

Więcej
Wsparcie przekładów za granicą

Wsparcie przekładów za granicą

Program Translatorski ©POLAND ma na celu promocję polskiej literatury na świecie. Jest adresowany do zagranicznych i polskich wydawców zainteresowanym wydawaniem polskich książek w tłumaczeniach na inne języki.

Więcej
Books from Poland

Books from Poland

Katalog Books from Poland to przegląd polskiej literatury, przedstawiający najważniejsze i najciekawsze książki, które ostatnio zyskały uznanie w Polsce.

Więcej

Partnerzy

Instytucja nadzorująca

Partnerzy

Instytut Książki
ul. Zygmunta Wróblewskiego 6
31-148 Kraków
tel. (+48) 12 61 71 900
fax. (+48) 12 62 37 682

Inspektor Ochrony Danych 
e-mail: iod[at]instytutksiazki.pl
Więcej