Manifest

Popularyzujemy czytelnictwo, wspieramy pisarzy, tłumaczy, wydawców, bibliotekarzy, księgarzy, tych, którzy czytają i chcą czytać, aktywizujemy nieczytających.

Popularyzacja

Promujemy polską literaturę za granicą. Dzięki realizacji Programu Translatorskiego © Poland w ciągu ostatnich lat za granicą ukazało się prawie 2200 tłumaczeń polskich książek!

Promocja

Aktualności

Literatura polska na XXVI Międzynarodowych Targach Książki – Forum Wydawców we Lwowie

We Lwowie zakończyły się XXVI Międzynarodowe Targi Książki – Forum Wydawców, jedne z największych targów książki na Ukrainie, na których co roku obecna jest literatura z Polski, promowana przez Instytut Książki oraz Instytut Polski w Kijowie.

23.09.2019

Anna Kamińska z Książką Górską Roku 2019

W piątek obyła się gala Konkursu Książka Górska Roku 2019 im. Wawrzyńca Żuławskiego. Zdobywczynią nagrody Grand Prix została Anna Kamińska, autorka książki „Halina. Dziś już nie ma takich kobiet. Opowieść o himalaistce Halinie Krüger-Syrokomskiej”.

23.09.2019

Osiemdziesiąt lat temu zginął Tadeusz Dołęga-Mostowicz

- Zginął akurat w chwili, gdy Hollywood zaczęło kupować prawa do ekranizacji jego utworów - powiedział PAP aktor i reżyser Marek Bukowski. 20 września 1939 r. w Kutach nad rumuńską granicą poległ Tadeusz Dołęga-Mostowicz, pisarz, autor „Kariery Nikodema Dyzmy”.

20.09.2019

Zofia Fabianowska-Micyk i Joanna Grochocka nagrodzone na Międzynarodowych Targach Książki – Forum Wydawców we Lwowie

Dziś we Lwowie na Międzynarodowych Targach Książki Anatol Iwczenko, właściciel wydawnictwa Urbino, odebrał nagrodę Forum Wydawców za ukraiński przekład „Banzai. Japonia dla dociekliwych” Zofii Fabianowskiej-Micyk (tekst) i Joanny Grochockiej (ilustracje), w kategorii Najlepsza książka dla nastolatków.

Inicjatywy

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją, w ramach której młodzi rodzice na oddziałach położniczych otrzymają wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze.

Więcej
Wsparcie przekładów za granicą

Wsparcie przekładów za granicą

Program Translatorski ©POLAND ma na celu promocję polskiej literatury na świecie. Jest adresowany do zagranicznych i polskich wydawców zainteresowanym wydawaniem polskich książek w tłumaczeniach na inne języki.

Więcej
Books from Poland

Books from Poland

Katalog Books from Poland to przegląd polskiej literatury, przedstawiający najważniejsze i najciekawsze książki, które ostatnio zyskały uznanie w Polsce.

Więcej

Partnerzy

Instytucja nadzorująca

Partnerzy

Instytut Książki
ul. Zygmunta Wróblewskiego 6
31-148 Kraków
tel. (+48) 12 61 71 900
fax. (+48) 12 62 37 682

Inspektor Ochrony Danych 
e-mail: iod[at]instytutksiazki.pl
Więcej