Manifest

Popularyzujemy czytelnictwo, wspieramy pisarzy, tłumaczy, wydawców, bibliotekarzy, księgarzy, tych, którzy czytają i chcą czytać, aktywizujemy nieczytających.

Popularyzacja

Promujemy polską literaturę za granicą. Dzięki realizacji Programu Translatorskiego © Poland w ciągu ostatnich lat za granicą ukazało się prawie 2200 tłumaczeń polskich książek!

Promocja

Aktualności

17.07.2019

Odszedł Andrea Camilleri

W Rzymie zmarł dziś w wieku 93 lat Andrea Camilleri, autor powieści kryminalnych o komisarzu Salvo Montalbano, przeniesionych na ekran telewizyjny. Karierę literacką zrobił w późnym wieku: zaczął pisać jako niespełna siedemdziesięciolatek. Na świecie sprzedano ponad 30 mln egzemplarzy jego książek.

17.07.2019

Odznaka Promotorów Czytelnictwa 2018 dla Instytutu Książki

Instytut Książki został wyróżniony Srebrną Odznaką Promotorów Czytelnictwa za reklamy książek i kampanie czytelnicze 2018 roku!

17.07.2019

Brzeskie Dni Fantastyki w sierpniu

W dniach 19-24 sierpnia odbędą się Brzeskie Dni Fantastyki. Po raz pierwszy w historii miasta zostanie zorganizowany tak duży konwent poświęcony tylko i wyłącznie fantastyce.

16.07.2019

Nadmorski Plener Czytelniczy w Gdyni już od piątku!

Zapraszamy na wakacyjne spotkania z pisarzami i dobrą literaturą! W programie spotkania ze znanymi i cenionymi autorami, ciekawa oferta książek przygotowana przez ponad 60 wystawców oraz liczne atrakcje dla całych rodzin. Ósmy Nadmorski Plener Czytelniczy potrwa od najbliższego piątku do niedzieli. Instytut Książki jest patronem wydarzenia.

Inicjatywy

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją, w ramach której młodzi rodzice na oddziałach położniczych otrzymają wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze.

Więcej
Wsparcie przekładów za granicą

Wsparcie przekładów za granicą

Program Translatorski ©POLAND ma na celu promocję polskiej literatury na świecie. Jest adresowany do zagranicznych i polskich wydawców zainteresowanym wydawaniem polskich książek w tłumaczeniach na inne języki.

Więcej
Books from Poland

Books from Poland

Katalog Books from Poland to przegląd polskiej literatury, przedstawiający najważniejsze i najciekawsze książki, które ostatnio zyskały uznanie w Polsce.

Więcej

Partnerzy

Instytucja nadzorująca

Partnerzy

Instytut Książki
ul. Zygmunta Wróblewskiego 6
31-148 Kraków
tel. (+48) 12 61 71 900
fax. (+48) 12 62 37 682

Inspektor Ochrony Danych 
e-mail: iod[at]instytutksiazki.pl
Więcej