Literatura

2023
Jacqueline West

Tajemnica Lost Lake

Książka „Tajemnica Lost Lake” Jacqueline West jest jedną z moich ulubionych. Powieść bardzo mnie zaciekawiła i trzymała w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Czytałam jak zahipnotyzowana. 

Książka opowiada o rodzinie, w której są dwie siostry.  Arden jest starsza i faworyzowana przez rodziców, ponieważ jest ona utalentowaną łyżwiarką. Ma daleko na treningi, więc rodzina postanawia przeprowadzić się do miasteczka Lost Lake, tylko ze względu na nią, żeby miała bliżej. Młodsza siostra Fiona natomiast jest poszkodowana, ponieważ musi się rozstać z koleżankami i kolegami oraz ze swoim dotychczasowym życiem. Wszystko się zmienia, kiedy odkrywa w miasteczku dom, w którym mieszkała bogata starsza pani. Został on przez nią oddany, aby powstała w nim biblioteka. Fiona lubi czytać, więc udała się do tego miejsca. Było ono tak samo tajemnicze jak Lost Lake i miało bardzo dużo pomieszczeń. Zaciekawiła ją tam jedna książka w pięknej, zielonej okładce. Dziewczyna zaczyna czytać historię, która pochłonęła ją bez reszty. Kiedy nasza bohaterka niemal odkrywa tajemnicę, książka znika. Autorka ciekawie tworzy fabułę, poprzez którą razem z Fioną zaczynamy tracić granice między historią jej i Arden, a historią sióstr Pearl i Hazel z tajemniczej książki. Dziewczyny z tych równoległych historii przeżywają mnóstwo różnych przygód. Jakie tajemnice skrywa miasteczko? Czy coś łączy siostry Fionę i Arden, z tymi z tajemniczej książki?  

Książka ta jest bardzo ciekawa, znajdziecie w niej dużo zagadek, tajemnic i przygód.  Kryminał, horror, przygoda, magia, tematyka obyczajowa - to wszystko przeplata autorka i tworzy niezwykle barwną historię. To także opowieść o silnej więzi między siostrami, mimo rywalizacji i zazdrości, a także o tym jak duży wpływ mają rodzice na stosunki między rodzeństwem. Dodatkowym atutem jest to, że biblioteka i książki są drugoplanowymi bohaterami. Mamy niezwykłą ochotę znaleźć się w takiej starej bibliotece i szperać po regałach w poszukiwaniu niezwykłej książki. Polecam tę nietuzinkową opowieść.

Recenzja kwiecień 2023 – dzieci i młodzież

Maja Droździel, lat 12

DKK w Aleksandrowie, woj. lubelskie