Literatura

2024
Marta Łabęcka

Flaw(less). Opowiedz mi naszą historię

Każdy czytelnik ma swoją ulubioną książkę, ja również. Wśród wielu tytułów, nie ma tak dobrej jak „Flaw(less). Opowiedz mi naszą historię”. Jest ona napisana przez panią Martę Łabęcką – studentkę filologii angielskiej w Poznaniu. Książka swoją pierwszą odsłonę i pochwałę zyskała na Wattpadzie – aplikacji do pisania i czytania. Tam pokochało ją ponad 400 czytelniczek. Jest to książka smutna, romantyczna, śmieszna i wkurzająca. 

Opowieść zaczyna się w małym miasteczku nieopodal Londynu. Dwoje licealistów Josephine (wzorowa uczennica z dobrego domu) i Chase (któremu daleko do ideału) przez zachciankę losu muszą spędzać ze sobą więcej czasu, niż by sobie życzyli. Na ogół nic ich nie łączy, ale jednak oboje ukrywają przed światem swoje prawdziwe oblicza. Dziwnym trafem powoli stają się bardzo bliskimi przyjaciółmi, a nawet bratnimi duszami. Gdy są obok siebie czują niewytłumaczalny spokój i swobodę. Jednak oboje wiedzą, że to nie może trwać wiecznie… 

Dla mnie jest to niesamowita, wręcz wstrząsająca uczuciami książka. Po przeczytaniu jej od razu miałam ochotę sięgnąć po kolejny tom, który zauroczył mnie cudowną okładką. Natomiast treść okazała się jeszcze piękniejsza, mimo to w niektórych momentach bolała mnie straszna naiwność głównych bohaterów. Polecam tę książkę każdemu! Radzę uważać wrażliwcom, bo przy jej lekturze nawet najtwardsi wyleją morze łez.

Recenzja marzec 2024 – dzieci i młodzież

Milena Łupina, lat 13

DKK w Modliborzycach, woj. lubelskie