Manifest

Popularyzujemy czytelnictwo, wspieramy pisarzy, tłumaczy, wydawców, bibliotekarzy, księgarzy, tych, którzy czytają i chcą czytać, aktywizujemy nieczytających.

Popularyzacja

Promujemy polską literaturę za granicą. Dzięki realizacji Programu Translatorskiego © Poland w ciągu ostatnich lat za granicą ukazało się prawie 2200 tłumaczeń polskich książek!

Promocja

Aktualności

„Balonowa 5” na prestiżowej „Illustrators Exhibition” w Bolonii!

Książka „Balonowa 5” autorstwa Mikołaja Pasińskiego z ilustracjami Gosi Herby została wybrana przez międzynarodowe jury Illustrators Exhibition 2020 spośród 2574 zgłoszeń z całego świata do grona prac 76 ilustratorów, które będą prezentowane podczas tegorocznych 57. Międzynarodowych Targów Książki dla Dzieci w Bolonii na wystawie Illustrators Exhibition 2020.

27.01.2020

Akredytacje na 11. Warszawskie Targi Książki

Warszawskie Targi Książki rozpoczęły przyjmowanie  akredytacji na 11. edycję targów, które odbędą się na PGE Narodowym w Warszawie w dniach 21-24 maja 2020 r.

27.01.2020

Ośmioro autorów nominowanych do literackiej nagrody Kazaneckiego

Ośmioro autorów: pisarzy i poetów zostało nominowanych do tegorocznej 29. nagrody literackiej prezydenta Białegostoku im. Wiesława Kazaneckiego - poinformowały w piątek władze miasta. Laureatów poznamy 27 marca.

24.01.2020

Janusz Drzewucki odebrał Nagrodę im. Kazimierza Wyki [relacja i zdjęcia]

Janusz Drzewucki odebrał dziś w Teatrze im. Słowackiego w Krakowie Nagrodę im. Kazimierza Wyki za wybitne osiągnięcia w krytyce literackiej. Wyróżnienie przyznawane jest wspólnie przez marszałka województwa małopolskiego oraz prezydenta Krakowa.

Inicjatywy

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją, w ramach której młodzi rodzice na oddziałach położniczych otrzymają wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze.

Więcej
Wsparcie przekładów za granicą

Wsparcie przekładów za granicą

Program Translatorski ©POLAND ma na celu promocję polskiej literatury na świecie. Jest adresowany do zagranicznych i polskich wydawców zainteresowanym wydawaniem polskich książek w tłumaczeniach na inne języki.

Więcej
Books from Poland

Books from Poland

Katalog Books from Poland to przegląd polskiej literatury, przedstawiający najważniejsze i najciekawsze książki, które ostatnio zyskały uznanie w Polsce.

Więcej

Partnerzy

Instytucja nadzorująca

Partnerzy

Instytut Książki
ul. Zygmunta Wróblewskiego 6
31-148 Kraków
tel. (+48) 12 61 71 900
fax. (+48) 12 62 37 682

Inspektor Ochrony Danych 
e-mail: iod[at]instytutksiazki.pl
Więcej