Manifest

Popularyzujemy czytelnictwo, wspieramy pisarzy, tłumaczy, wydawców, bibliotekarzy, księgarzy, tych, którzy czytają i chcą czytać, aktywizujemy nieczytających.

Popularyzacja

Promujemy polską literaturę za granicą. Dzięki realizacji Programu Translatorskiego © Poland w ciągu ostatnich lat za granicą ukazało się prawie 2200 tłumaczeń polskich książek!

Promocja

Aktualności

Koncert Leszka Długosza w Muzeum Książąt Czartoryskich

Już w najbliższą niedzielę, 27 września w Muzeum Książąt Czartoryskich w Krakowie odbędzie się koncert Leszka Długosza - legendarnego pieśniarza, poety, literata i współtwórcy sukcesu Piwnicy Pod Baranami. Wydarzenie będzie również transmitowane online. Partnerem koncertu jest Instytut Książki.

22.09.2020

Barbara Sadurska laureatką Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza

Barbara Sadurska, autorka książki pt. "Mapa", została laureatką piątej edycji Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza, przyznawanej za debiut literacki. We wtorek kapituła nagrody ogłosiła swój werdykt.

22.09.2020

Panel tłumaczy „O przekładzie literatury europejskiej”

29 września odbędzie się dyskusja poświęcona aktualnym trendom i problemom w przekładzie współczesnej literatury pięknej. Język i stylistyka przekładu a różnorodność kulturowa w literaturze krajów europejskich. O relacji tłumacz – autor, o konfrontacji tłumacza z czytelnikiem, o dylematach i o wyzwaniach, jakie stoją przed tłumaczem współczesnej europejskiej literatury.

21.09.2020

Olga Tokarczuk z nagrodą „La storia in un romanzo 2020”

Olga Tokarczuk odebrała nagrodę „La storia in un romanzo 2020” na włoskim festiwalu książki Pordenonelegge. Jury podkreślało, że porusza w swoich powieściach ważne problemy współczesnego świata - podaje portal Wroclaw.pl.

Inicjatywy

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją, w ramach której młodzi rodzice na oddziałach położniczych otrzymają wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze.

Więcej
Wsparcie przekładów za granicą

Wsparcie przekładów za granicą

Program Translatorski ©POLAND ma na celu promocję polskiej literatury na świecie. Jest adresowany do zagranicznych i polskich wydawców zainteresowanym wydawaniem polskich książek w tłumaczeniach na inne języki.

Więcej
Books from Poland

Books from Poland

Katalog Books from Poland to przegląd polskiej literatury, przedstawiający najważniejsze i najciekawsze książki, które ostatnio zyskały uznanie w Polsce.

Więcej

Partnerzy

Instytucja nadzorująca

Partnerzy

Instytut Książki
ul. Zygmunta Wróblewskiego 6
31-148 Kraków
tel. (+48) 12 61 71 900
fax. (+48) 12 62 37 682

Inspektor Ochrony Danych 
e-mail: iod[at]instytutksiazki.pl
Więcej