Aktualności

fot. Natalia Kabanow
07.06.2019

„Lepiej już chodźmy stąd” – konkurs na opowiadanie w ramach 15. Międzynarodowego Festiwalu OPOWIADANIA

Organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu OPOWIADANIA, którego piętnasta edycja odbędzie się w październiku we Wrocławiu, ogłaszają konkurs na najlepszy tekst prozatorski. Hasło tegorocznej edycji to: Lepiej już chodźmy stąd. Kuratorem tegorocznego konkursu jest Adam Kaczanowski, pisarz i performer, laureat tegorocznej Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius za książkę Cele

Wymagania formalne:

– zgłaszany tekst nie może przekraczać 10 stron obliczeniowych (18 000 znaków ze spacjami)

język: polski
termin nadsyłania zgłoszeń: 1 sierpnia 2019
pula nagród: trzy tysiące złotych

Szczegółowe informacje i regulamin konkursu:
http://opowiadanie.org/2019/06/konkurs-mf-opowiadania/

organizator: Towarzystwo Aktywnej Komunikacji

kurator konkursu:

Adam Kaczanowski (1976), raczej pisarz, trochę performer, laureat tegorocznej Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius za książkę Cele, za którą jest też nominowany do Nagrody Literackiej Gdynia. Opublikował też trzy powieści (ostatnio Topless) oraz kilka książek poetyckich (m.in. Stany, Happy End, Co jest nie tak z tymi ludźmi?). Jego teksty pojawiały się m.in w „Twórczości”, „brulionie”, „Nowym Nurcie”, „Czasie Kultury”, „FA-arcie” oraz na cycgada.art.pl. Występował jako Człowiek-Małpa, Calineczka i klaun, m.in. w galeriach Goldex Poldex (Kraków), Arsenał (Poznań), Siłownia (Poznań). Urodził się w Poznaniu, mieszka w Warszawie, pracuje w reklamie. W 2019 roku ukaże się jego zbiór opowiadań Czego boją się rodzice.

***

15. Międzynarodowy Festiwal OPOWIADANIA

Wrocław, 4–6 października 2019

Międzynarodowy Festiwal Opowiadania [MFO] to wielowymiarowe święto krótkiej prozy, poświęcone promocji ambitnej książki, koncentrujące się na niebanalnej prezentacji form narracyjnych, badaniu oddziaływania literatury na inne dziedziny sztuki, pozwalające na wymianę doświadczeń twórców polskich i zagranicznych. MFO podejmuje także próby odtworzenia więzi między literaturą a tradycją opowieści ustnej. Centralnym nurtem MFO są prezentacje opowiadań prowadzone przez autorów w językach oryginalnych, z symultanicznie wyświetlanym tłumaczeniem, w zmienionej scenograficznie i co roku odmiennej lokalizacji.

Podczas 15. edycji festiwalu odbędą się konkurs na opowiadanie i konkurs na najlepszy przekład, prezentacje literackie z udziałem autorów z Polski i m.in. Korei Południowej, Norwegii, Turcji, Izraela i Czech, przegląd adaptacji filmowych, panele dyskusyjne i adaptacje sceniczne, warsztaty we wrocławskich bibliotekach oraz premiera dziewiątego numeru czasopisma „Opowiadanie”.