Aktualności

Biblioteka Publiczna w Piasecznie, fot. Szymon Gruchalski / Instytut Książki
15.04.2024

„Infrastruktura bibliotek 2021-2025” – szkolenia online dotyczące raportów częściowych

Instytut Książki zaprasza beneficjentów „Infrastruktury bibliotek 2021-2025” na spotkania szkoleniowe poświęcone zasadom wypełniania raportów częściowych z realizacji zadania oraz obowiązkom powiązanym z wydatkowaniem i rozliczaniem transz dofinansowania.

Na spotkania zapraszamy zwłaszcza przedstawicielki i przedstawicieli bibliotek, w których inwestycje rozpoczęto w 2024 roku. 

Spotkania poprowadzi Beata Najbar-Kołodziej, główna specjalistka z Działu Analiz i Projektów Specjalnych Instytutu Książki, która od wielu lat zajmuje się m.in. rozliczaniem projektów realizowanych w ramach „Infrastruktury bibliotek”. Wspierać będzie ją Anna Kurtek, specjalistka z tego samego działu, która również rozlicza realizowane przez beneficjentów zadania inwestycyjne. 

Spotkania są bezpłatne i odbędą się w dwóch terminach:

  • 23 kwietnia od godz. 11:00 
  • 26 kwietnia od godz. 11:00 

Tematyka obu spotkań będzie tożsama, uczestników prosimy o wybranie dogodniejszego dla nich terminu. Spotkania odbędą się za pośrednictwem platformy Microsoft Teams. W trakcie spotkań będzie możliwość zadawania pytań w czasie rzeczywistym. 

Uwaga! Prosimy o wcześniejsze zapisy. Zgłoszenie chęci udziału w spotkaniu proszę przesłać na adres: b.najbar-kolodziej@instytutksiazki.pl – w wiadomości prosimy o wskazanie, jaki termin spotkania Państwa interesuje. 

***

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 (NPRCz 2.0) to wieloletni program rządowy na lata 2021–2025, w ramach którego środki w wysokości ponad miliarda złotych (60% - budżet państwa, 40% - wkład własny beneficjentów) są przeznaczane na różne formy wsparcia i promocji czytelnictwa w Polsce. Częścią Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 jest Priorytet 2 i realizowany w jego ramach Kierunek interwencji 2.1. Infrastruktura bibliotek 2021-2025, który jest kontynuacją oraz rozwinięciem Priorytetu Biblioteka+. Infrastruktura bibliotek realizowanego w latach 2011-2015 oraz Priorytetu 2 NPRCz z lat 2016-2020. Celem priorytetu jest wzmocnienie potencjału i roli bibliotek publicznych.