Aktualności

statuetka nagrody / fot. materiały promocyjne organizatora
13.02.2019

Zgłoszenia do Nagrody im. Jana Długosza


Rozpoczęto przyjmowanie zgłoszeń do konkursu o Nagrodę im. Jana Długosza, której celem jest popularyzacja i nagradzanie dzieł wnoszących istotny wkład w rozwój nauki i kultury.

Laureat Nagrody otrzyma nagrodę pieniężną oraz statuetkę dłuta śp. prof. Bronisława Chromego. Organizatorem Konkursu są Targi w Krakowie Sp. z o.o. Strategicznym celem inicjatywy jest wzrost czytelnictwa w Polsce, jak również popularyzacja książki naukowej z dziedziny szeroko rozumianej humanistyki.

Do Konkursu mogą przystąpić wszystkie wydawnictwa, które w 2018 r. wydały publikacje z dziedziny szeroko pojętej humanistyki. Utwór musi być napisany w języku polskim, przez polskiego autora. Do konkursu każde wydawnictwo może zgłosić najwyżej 3 tytuły. Spośród zgłoszonych przez wydawnictwa publikacji Jury konkursu wybiera 10 nominowanych pozycji, które ubiegają się o nagrodę główną. Nagroda główna, 30 000 zł oraz statuetka dłuta śp. prof. Bronisława Chromego, zostanie przyznana pierwszego dnia 23. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie, 24 października, podczas gali finałowej.

Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 31 maja 2019 r.

Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy można znaleźć tutaj.