Aktualności

05.07.2024

Zapisy na wydarzenia w ramach Festiwalu Literatury Dziecięcej w Rabce

W nocy z 7 na 8 lipca rozpoczną się zapisy na wydarzenia odbywające się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Literatury Dziecięcej Rabka Festival 2024. Na poszczególne wydarzenia będzie można zapisać się przez internet.

W ramach internetowych zapisów będą dostępne 2/3 miejsc na każde z wydarzeń warsztatowych. Pozostałe miejsca będą dostępne dla tych, którzy zapiszą się na wydarzenia stacjonarnie, w rabczańskiej bibliotece, począwszy od 15 lipca. Z kolei na wydarzenia inne niż warsztatowe w ogóle nie będą obowiązywały zapisy – wstęp na nie będzie całkowicie wolny dla wszystkich uczestników festiwalu.

Organizatorzy tegorocznego festiwalu w Rabce-Zdroju przygotowali łącznie ponad pięćdziesiąt różnorodnych wydarzeń. Będą wśród nich spotkania autorskie, warsztaty, wystawy, gry terenowe i wieczory wspólnego czytania z udziałem znanych aktorów. Wśród gości festiwalu znaleźli się w tym roku m.in.: Barbara Sadurska, Dorota Gellner, Małgorzata Swędrowska, Beata Chomątowska, Katarzyna Ryrych czy podróżnik Marek Kamiński. 

Tradycyjnie podczas festiwalu w Rabce-Zdroju odbędzie się także konferencja ekspercka przeznaczona dla dorosłych – nauczycieli, bibliotekarzy, rodziców i animatorów kultury pracujących z dziećmi. Tym razem przyświecać będzie jej hasło „Książki i marzenia zmieniają świat”.

Festiwal w Rabce odbędzie się w dniach 17-20 lipca. Jego szczegółowy program można znaleźć TUTAJ. Zapisów na poszczególne wydarzenia warsztatowe należy dokonywać pisząc maila na adres rabkabiblioteka@wp.pl.

RP / źródło: rynek-książki.pl