Aktualności

fot. materiały prasowe
05.12.2022

Zakończyły się XXIII Targi Wydawców Katolickich

Spotkania czytelników z autorami i wydawcami, a przede wszystkim ciekawymi książkami o tematyce religijnej i historycznej wypełniły mury Collegium Jana Pawła II Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. W niedzielę zakończyły się XXIII Targi Wydawców Katolickich.

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19 impreza powróciła do Lublina. Swoją ofertę publikacji z zakresu duchowości, historii Polski i Kościoła czy literatury dla dzieci i młodzieży zaprezentowało 20 oficyn z Kielc, Sandomierza, Warszawy i oczywiście Lublina.

– Cieszę się ze sposobu, w jaki przywitali nas czytelnicy. Przyznam, że myślimy już o kolejnej edycji targów. Bardzo chciałabym, aby nasza impreza otworzyła się jeszcze mocniej na czytelniczą społeczność miasta i regionu. Mamy kilka pomysłów, które będziemy chcieli wdrożyć w kolejnych miesiącach, tak aby zachęcić jeszcze większe grono wydawnictw książki o tematyce religijnej do przyjazdu do Lublina, przez co targi stały się dużo bardziej atrakcyjne dla odwiedzających –  relacjonuje ks. Roman Szpakowski sdb, prezes Stowarzyszenia Wydawców Katolickich i dyrektor Targów.

XXIII Targi Wydawców Katolickich w Lublinie były finałowym akcentem stacjonarnym w ramach zadania „Ogólnopolskie Targi Wydawców Katolickich (Święto Dobrej Książki) 2022”, realizowanego przez SWK w ramach Programu MKiDN „Promocja czytelnictwa” 2022.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury