Aktualności

12.05.2020

Zakończyła się edycja online Międzynarodowych Targów Książki dla Dzieci w Bolonii

Internetowe Targi w Bolonii ogłosiły, że w dniach 4-7 maja, podczas wirtualnych targów książki, ​​na platformie  zarejestrowało się ponad 500 wydawców, którzy przesłali około 20 000 tytułów. Platforma internetowa umożliwiała prawie 1500 wystawcomprezentowanie swoich tytułów, tworzenie i otrzymywanie ofert oraz planowanie spotkań wideo.

Mimo mniejszej liczby wystawców, Bolońskie Targi Książki dla Dzieci przyciągnęły dwukrotnie więcej odwiedzających online niż tradycyjna impreza organizowana w północnych Włoszech.

Podczas wirtualnych targów platformę odwiedziło 60 000 użytkowników, z których 75% pochodziło spoza Włoch (tradycyjne targi odwiedza 30 tys. osób).

Z pierwszych danych wynika, że BCBF TV obejmujące „programy na żywo, a także produkcje w studio i transmisje na żywo”, miały 30 000 wyświetleń. Były to po części webinaria, „konferencje”, rozmowy, wywiady i ceremonie wręczenia nagród.

W projekcie „Illustrators Marathon” wzięło udział około 240 ilustratorów z 47 krajów, a na internetowej „ścianie ilustracji” zaprezentowane zostały prace około 2500 ilustratorów z 80 krajów.

Przyznano 32 nagrody, odbyło się ponad 40 wydarzeń online, w tym relacja z przyznania Nagrody im. Hansa Christiana Andersena.

[źródło: wirtualnywydawca.pl]