Aktualności

fot. Łukasz Jarocki / Instytut Książki
01.02.2023

Za nami drugi dzień Międzynarodowej Wystawy Książek w Tajpej

Polski program drugiego dnia Międzynarodowej Wystawy Książek w Tajpej (Taipei International Book Exhibition TIBE) obfitował w atrakcje. Wśród nich znalazły się m.in. spotkanie z Andrzejem Sapkowskim, warsztaty komiksowe z Bartoszem Sztyborem i degustacja specjałów polskiej kuchni.

Ze względu na różnicę czasu program drugiego dnia targów w Tajpej dobiegł już końca. Wydarzenia przygotowane na dziś przez Instytut Książki i Biuro Polskie w Tajpej ściągnęły do polskiego stoiska targowego prawdziwe tłumy. Największym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie z autorem sagi o Wiedźminie Andrzejem Sapkowskim, jednak bardzo dobra frekwencja towarzyszyła wszystkim zorganizowanym przez nas wydarzeniom. Polskie stoisko odwiedził dziś m.in. Chiang Wan-an, Burmistrz Miasta Tajpej.

W dzisiejszym programie znalazły się:

10:00Panel ekspercki poświęcony sprzedaży praw autorskich zagranicznym wydawcom, w którym wzięli udział eksperci z Polski, Litwy i Tajwanu (Polskę reprezentowała Karolina Jaszecka z KaBooks Agency).

10:30 – Warsztaty komiksowe z Bartoszem Sztyborem.

11:45 – Prezentacja pt. „Polska – Współczesna architektura, którą powinieneś znać!”, którą poprowadził dr Michał Wiśniewski, doktor nauk humanistycznych specjalizujący się w historii sztuki oraz autor kilkudziesięciu publikacji poświęconej polskiej i światowej architekturze.

13:00 – Spotkanie z ilustratorką Marianną Oklejak.

14:15 – Spotkanie z Andrzejem Sapkowskim.

15:30 – Spotkanie poświęcone książkom, komiksom i serialowi ze świata gry „Cyberpunk 2077”, w którym wzięli udział Bartosz Sztybor (autor komiksów oraz producent i współautor scenariusza do serialu Netfliksa „Cyberpunk: Edgerunners”) oraz Rafał Kosik (autor powieści „Cyberpunk 2077: Bez przypadku”).

16:30 – Degustacja potraw charakterystycznych dla polskiej tradycji kulinarnej pod hasłem „Polska na srebrnym talerzu”.

Międzynarodowa Wystawa Książek w Tajpej rozpoczęła się 31 stycznia i potrwa do 5 lutego. Każdego dnia na odwiedzających targi czeka bogaty program przygotowany przez Instytut Książki i Biuro Polskie w Tajpej.

Międzynarodowa Wystawa Książek w Tajpej to element strategii realizowanej przez Instytut Książki, której celem jest trwała, wyraźna obecność literatury polskiej tam, gdzie do tej pory nasze książki nie były dostępne lub były dostępne w zbyt małym zakresie.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach zadania „Polska gościem honorowym Międzynarodowej Wystawy Książek TIBE 2023 w Tajpej”.