Aktualności

17.08.2020

XXVI Targi Wydawców Katolickich pod koniec września

XXVI Targi Wydawców Katolickich odbędą się w dniach 24-27 września tradycyjnie w Arkadach Kubickiego i Ogrodzie Zamku Królewskiego w Warszawie.

– Tegoroczne Targi Wydawców Katolickich, odbywające się tradycyjnie na wiosnę, ze względu na zaistniałą pandemię koronawirusa zostały przeniesione na wrzesień. Jesteśmy nadal w trakcie trwania tejże epidemii, dlatego też od organizatorów Targów, jak i Zarządu Zamku będzie oczekiwanie, aby były maksymalnie zachowane rygory, zalecenia Sanepidu, które sprawią, aby były bezpieczne, maksymalnie zabezpieczone w tej sytuacji pandemii… Dlatego też będą się one odbywały w dwóch płaszczyznach, tej tradycyjnej w Arkadach Kubickiego, aczkolwiek w innym ustawieniu stoisk, oraz w wolnej przestrzeni ogrodów Zamku, gdzie będą ustawione osobne namioty dla poszczególnych wystawców – poinformował ks. Roman Szpakowski, prezes Stowarzyszenia Wydawców Katolickich, które jest organizatorem targów.

Jak informuje organizator, podczas warszawskich Targów Wydawców Katolickich autorzy najprawdopodobniej będą podpisywać swoje książki nie na stoiskach, ale w ustawionych obok namiotach. Organizatorzy wszystkich targów spodziewają się mniejszej frekwencji i liczby wystawców.

– W zeszłym roku mieliśmy ponad 40 tys. zwiedzających. W tym roku 10 lub 20 tys. będzie dobrym wynikiem, ale i tak imprezę warto organizować – mówi ks. Roman Szpakowski.

[źródło: rynek-ksiazki.pl]