Aktualności

22.09.2021

XXVI Targi Wydawców Katolickich już jutro

Jutro rozpocznie się kolejna, dwudziesta szósta już, edycja święta książki religijnej. W tym roku Targi Wydawców Katolickich odbędą się w dniach 23-26 września w Arkadach Kubickiego i w Ogrodach Zamku Królewskiego w Warszawie.

Targi Wydawców Katolickich w wyjątkowy sposób i na trwałe wpisały się nie tylko w kalendarz wydarzeń kulturalnych Warszawy, ale także w życie kulturalne naszego kraju. Od wielu lat przyciągają miłośników książek kilku pokoleń. Gromadzą wystawców z całego kraju, prezentując wydawniczy dorobek oficyn kościelnych, zakonnych, jak i świeckich, które swoją ofertę kierują do całych rodzin.

Organizatorom zależy, aby tegoroczne targi, choć zupełnie inne niż dotychczas z powodu pandemii, tradycyjnie stały się miejscem spotkania ze słowem w każdym jego wymiarze.

Tegoroczna edycja w związku z obowiązkiem zachowania reżimu sanitarnego odbędzie się na dwóch płaszczyznach. Tej tradycyjnej w Arkadach Kubickiego oraz w wolnej przestrzeni Ogrodów Zamku Królewskiego, gdzie targowe wydarzenie skoncentrują się wokół namiotów przygotowanych dla poszczególnych wystawców.

Spotkania z autorami i podpisywanie książek będą odbywać się w ramach dotychczasowej formuły, na stoiskach w Arkadach, ale także w osobnym namiocie w Ogrodach Kubickiego.

Jak co roku kluczowym akcentem targów jest Nagroda Stowarzyszenia Wydawców Katolickich Feniks, która w tym roku przyznana zostanie po raz 23. Wyróżnienie przyznawane jest w kilkunastu kategoriach tematycznych, począwszy od kategorii literackiej czy edytorskiej, poprzez publikacje dla dzieci i młodzieży, multimedia, książki historyczne oraz współczesną i tradycyjna muzykę chrześcijańską.

W bieżącej edycji o ten najważniejszy laur przyznawany publikacjom o tematyce religijnej rywalizuje blisko 300 (publikacji) zgłoszonych przez kilkadziesiąt krajowych podmiotów wydawniczych.

Tradycyjnie już Zarząd Stowarzyszenia Wydawców Katolickich przyzna także Nagrody Małego Feniksa, którymi honorowane są osoby, i instytucje szczególnie zasłużone na niwie promocji treści i publikacji katolickich w mediach i przestrzeni kulturalno-społecznej.

Uroczystość wręczenia Nagród FENIKS odbędzie się w sobotę 25 września w Katedrze Polowej Wojska Polskiego przy ul. Długiej 13/15.

Szczegółowe informacje oraz kalendarium spotkań www.swk.pl.