Aktualności

fot. Polskie Towarzystwo Wydawców Książek
01.02.2023

Wystawa „Najpiękniejsze Polskie Książki” w Taiwan Design Museum

Od 31 stycznia do 5 lutego odbywa się Międzynarodowa Wystawa Książek w Tajpej, podczas której Polska jest gościem honorowym. Z kolei od 17 stycznia do 19 marca w bibliotece Not Just Library mieszczącej się w Taiwan Design Museum można zobaczyć wystawę „The Most Beautiful Polish Books”, na której wystawiono książki wyróżnione w konkursie „Najpiękniejsze Polskie Książki” organizowanym przez Polskie Towarzystwo Wydawców Książek.

Wystawa została zorganizowana przez Taiwan Design Research Institute we współpracy z Polskim Towarzystwem Wydawców Książek i przy wsparciu ze strony Polskiego Biura w Tajpej. Jej kuratorami są: Sasson Kung, ekspert w dziedzinie europejskiego projektowania graficznego, oraz Jessie Chen, wydawczyni graficznego magazynu „Circle”. 

Na wystawie zaprezentowane są książki nagrodzone i wyróżnione w konkursie „Najpiękniejsze Polskie Książki 2021” – 62. edycji konkursu organizowanego przez PTWK od 1957 roku.

Ponadto wystawa zawiera również część prezentującą wyniki konkursu „Najładniejsze okładki książek Stanisława Lema” zorganizowanego przez PTWK i Bibliotekę Uniwersytecką w Warszawie z okazji 100. rocznicy urodzin pisarza. W Muzeum odbędzie się także szereg wydarzeń, wśród których znajdą się warsztaty prowadzone przez ilustratora Piotra Sochę (5 lutego), spotkanie online z komisarką konkursu i projektantką Magdaleną Frankowską (5 lutego) oraz wykład pisarki i tłumaczki Wei-Yun Lin-Góreckiej (18 marca), którzy z różnych perspektyw przybliżą publiczności polskie projektowanie książek. 

źródło: Rynek-Ksiazki.pl