Aktualności

grafika informacyjna
03.04.2024

Wystawa „Książka dziecięca dawniej i dziś” z okazji 60-lecia Kolekcji Muzeum Książki Dziecięcej

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi organizuje wystawę Książka dziecięca dawniej i dziś, która towarzyszy konferencji z okazji 60-lecia Kolekcji Muzeum Książki Dziecięcej. Wystawa potrwa od 2 do 27 kwietnia 2024 r. Konferencję zaplanowano na 17 kwietnia 2024 r. 

Ideą przewodnią wystawy jest ukazanie kanonu polskiej i światowej literatury dla dzieci i młodzieży na przestrzeni ponad dwustu lat: od zabytkowych książeczek z XVIII i początków XIX-wieku po współczesne wydawnictwa o zróżnicowanych formach i kształtach przeznaczone dla najmłodszego odbiorcy.

Dzięki bogatym zbiorom Kolekcji WBP zaprezentuje najpopularniejsze tytuły twórców klasyki literatury dziecięcej, potwierdzone kolejnymi wydaniami – od najstarszych, często pierwszych wydań, po te najnowsze.
 

Wystawie towarzyszą kody QR odsyłające zwiedzających  do poszerzających ekspozycję treści –  są to wystawy online poświęcone najwybitniejszym ilustratorom oraz filmy o historii książeczek dla grzecznych i niegrzecznych dzieci.

Wystawa trwa od 2 do 27 kwietnia 2024 r. Konferencję zaplanowano 17 kwietnia 2024 r.