Aktualności

24.07.2019

Wyremontowana i rozbudowana biblioteka w Nowej Wsi Ełckiej do końca 2020 roku

Do końca 2020 roku wyremontowana zostanie Biblioteka Publiczna Gminy Ełk w Nowej Wsi Ełckiej. Remont dofinansowano na kwotę 1 mln 875 tys. zł w ramach priorytetu Infrastruktura Bibliotek 2016-2020 będącego częścią Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Operatorem priorytetu Infrastruktura Bibliotek jest Instytut Książki.

– W tamtym roku cieszyliśmy się z rozbudowy i nowych pomieszczeń biblioteki, a w tym roku rozpocznie się przebudowa głównego, wiekowego i mocno wyeksploatowanego już budynku –mówi Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – Dzięki czynnemu zaangażowaniu pracowników Urzędu Gminy Ełk otrzymamy dofinansowanie na przebudowę budynku i zakup wyposażenia.

Przebudowa będzie polegać na kompleksowej modernizacji budynku, począwszy od wzmocnienia konstrukcji budynku, przez wymianę dachu, schodów, stolarki okiennej i drzwiowej, po wymianę instalacji sanitarnych i elektrycznych. Zostanie zainstalowany także monitoring i system alarmowy.

– Kolejnym etapem będą prace wykończeniowe wewnątrz budynku oraz zakup wyposażenia – dodaje Wójt Tomasz Osewski. – Liczymy na to, że pozwoli to stworzyć nowoczesną bibliotekę, która będzie spełniać rosnące oczekiwania odbiorców.