Aktualności

29.07.2019

Wyremontowana biblioteka w Skarżysku-Kamiennej zostanie otwarta już w październiku!

Trwa remont budynku Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. ks. prof. Włodzimierza Sedlaka w Skarżysku-Kamiennej przy ul. Towarowej. Remont dofinansowano na kwotę 900 tys. zł w ramach priorytetu Infrastruktura Bibliotek 2016-2020 będącego częścią Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Operatorem priorytetu Infrastruktura Bibliotek jest Instytut Książki.

Biblioteka przechodzi kapitalny remont począwszy od termomodernizacji, poprzez wymianę instalacji, remont kotłowni wraz z wymianą pieca, po przebudowę pomieszczeń wewnątrz budynku. Po remoncie zmieni się wnętrze biblioteki  – pomieszczenia zostaną przebudowane, pokoje biurowe będą zmniejszone, zaś pomieszczenia dla czytelników powiększone.

Powstanie m.in. nowa, duża sala konferencyjna, która pomieści 150 osób. Przebudowana jest też klatka schodowa, która obecnie nie jest dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zamontowane zostaną specjalne urządzenia, które pozwolą osobie niepełnosprawnej dostać się na górę. Dla potrzeb osób niepełnosprawnych przystosowana będzie również łazienka.

Uroczyste otwarcie biblioteki po remoncie zaplanowane jest na październik 2019 roku.

[źródło: skarzysko24.pl]