Aktualności

06.09.2018

Wybornik literacki

Coraz więcej publikacji, coraz więcej kolorowych książek z pięknymi okładkami. Ale co wybrać? Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu przygotowała Wybornik literacki – sorter książek z wykorzystaniem aplikacji mobilnej.

Wybornik literacki ma służyć pomocą w wyborze książek dopasowanych do wieku (6-8 lat, 9-11 lat, 12-15 lat) oraz wybranej kategorii. Zadaniem Wybornika jest wsparcie młodych czytelników, ale także ich rodziców w poszukiwaniach ciekawej literatury.

Wybornik literacki jest przeznaczony dla dzieci i młodzieży, a także dla ich rodziców, którzy chcą zaszczepić w swoich pociechach pasję do czytania, jednak mają problemy w odnajdywaniu się wśród morza dostępnych tytułów w bibliotekach. Za pomocą smartfona oraz bezpłatnej aplikacji Action Track (dostępną w  Google Play i AppStore), a następnie zeskanowaniu kodu QR, można wybierać wśród proponowanych kategorii, aby otrzymać rekomendację ciekawych książek. Przy każdym tytule znajduje się link do katalogu Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu, gdzie w łatwy sposób sprawdza się, w której z 38 filii MBP dana pozycja jest dostępna.

Wybornik literacki jest bezpłatny, nie trzeba się do niego logować ani podawać żadnych danych osobowych.

Projekt powstał w ramach projektu „Ale lato! Mobilna biblioteka wakacyjna”, dofinansowanej ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Czytelnictwa 2018.

Projekt będzie uzupełniany o kolejne tytuły i kategorie, zachęcamy zatem do komentowania i zgłaszania potrzeb. Można to zrobić bezpośrednio w Wyborniku literackim (Uwagi) lub pisząc pod adres e-mail: mbp11@biblioteka.wroc.pl  w tytule wpisując Wybornik literacki.