Aktualności

25.08.2020

Wrześniowy Plener Literacki w Warszawie

Fundacja Historia i Kultura zaprasza do udziału w Plenerze Literackim, który odbędzie się w dniach od 18 do 20 września w Ogrodzie Saskim w Warszawie. Jest to już druga inicjatywa targowa Fundacji w tym roku po Plenerze Literackim w Gdyni, który odbył się w dniach 31 lipca-2 sierpnia.

Jak informują organizatorzy, plenerowe spotkania z książką to niezwykle popularne wydarzenia promujące czytelnictwo, zapewniające wszystkim uczestnikom radość bezpośredniego kontaktu z literaturą. Zapraszają do uczestnictwa w trzydniowym warszawskim Plenerze z udziałem autorów i wydawców, zorganizowanym z poszanowaniem wszelkich wymogów i zaleceń na rzecz bezpieczeństwa uczestników.

– Po odwołaniu Warszawskich Targów Książki zapowiadano, że jednak jakaś impreza wydarzy się we wrześniu w stolicy. Korzystamy z tej okazji i podjęliśmy najbezpieczniejszą formę, jaka już nam się sprawdziła w Gdyni, czyli formę otwartego pleneru na świeżym powietrzu – powiedział Bibliotece Analiz Jacek Oryl, wiceprezes zarządu Fundacji Historia i Kultura. – Zakładamy, że będzie około 40 namiotów oraz scena w centralnym miejscu na głównej osi parku. To może bardzo fajnie wypaść wśród zieleni Ogrodu Saskiego! – dodał Jacek Oryl.

Organizatorzy zapraszają wszystkich wydawców do kontaktu i współpracy, a wybranym autorom oferują spotkanie z czytelnikami na scenie Pleneru. Na stronie internetowej Fundacji zamieszczono formularz zgłoszeniowy dla wydawców. Termin zgłoszeń upływa 4 września 2020 roku.

Kontakt w sprawie sprzedaży stanowisk wystawienniczych: sprzedaz@historiaikultura.pl, kontakt w sprawie programu dla zwiedzających: program@historiaikultura.pl, kontakt w sprawie promocji: promocja@historiaikultura.pl.

[źródło: rynek-ksiazki.pl]