Aktualności

24.03.2021

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Łodzi przygotowała grę w oparciu o „Boską komedię”

Z okazji przypadającej w tym roku 700. rocznicy śmierci Dantego Alighieri i ukończenia przez niego poematu „Boska Komedia” Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Łodzi przygotowała grę na smartfony i tablety inspirowaną największym dziełem włoskiego poety.

Jak poinformowała we wtorek Jolanta Zwierzyńska z Biura Promocji Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi, grając w „Boską…grę” będzie można dowiedzieć się m.in.: w jakim języku pojawiło się pierwsze wydanie drukiem „Boskiej komedii”, kogo Dante spotykał podczas swojej wędrówki, dlaczego Anioł wypisał na czole Dantego siedem razy literę „P”?

„Inspiracją do stworzenia gry na smartfony i tablety stało się dzieło Dantego Alighieri +Boska komedia+. Zapraszamy na literacką wędrówkę po Piekle, Czyśćcu i Raju. Zadaniem graczy jest odnalezienie Dantego. Pisarz zdradzi nam ważne motto - pozwoli to ocalić od zapomnienia światowe dzieło” – wyjaśniła.

Dodała, że w trakcie wędrówki gracz zmierzy się z licznymi zadaniami i zagadkami literackimi. Zabawa będzie okazją do poszerzenia swojej wiedzy z zakresu literatury i historii.

Aby zagrać w „Boską...grę” należy pobrać darmową aplikację ActionTrack z internetowego sklepu Google Play lub AppStore, a następnie zeskanować kod QR dostępny na stronie biblioteki: www.wbp.lodz.pl.

źródło: PAP, Bartłomiej Pawlak