Aktualności

06.12.2022

„Wiatr” Anny Skowrońskiej ukazał się w Hiszpanii

W Hiszpanii opublikowano przekład książki „Wiatr” autorstwa Anny Skowrońskiej z ilustracjami Agaty Dudek i Małgorzaty Nowak. Wydanie książki w tłumaczeniu Karoliny Jaszeckiej wsparł Instytut Książki w ramach Programu Translatorskiego ©POLAND.

Książkę wydała oficyna Editorial Juventud z Barcelony, która specjalizuje się właśnie w literaturze dziecięcej.

„Wiatr” to jedna z czterech części serii książek Anny Skowrońskiej, które mają na celu pokazać najmłodszym złożone mechanizmy rządzące naturą. Pozostałe to: „Woda”, „Ogień” i „Ziemia”. Na kartach „Wiatru” autorka zabiera młodych czytelników w niezwykłą podróż, podczas której będą mogli zobaczyć, co dzieje się gdy nadciąga tornado, jak wędruje pył znad Sahary albo dowiedzieć się jak powstaje wiatr i jak wytworzyć z niego prąd. Książka Skowrońskiej to pełna wiedzy i zabawy pozycja stworzona z myślą o małych miłośnikach przyrody.

Anna Skowrońska to nie tylko autorka książek dla dzieci, ale także ich wydawczyni – od ponad 20 lat współtworzy wydawnictwo Muchomor. Poza serią, w której skład wchodzą „Wiatr”, „Woda”, „Ogień” i „Ziemia”, napisała też takie książki dla dzieci jak: „Alfabet niepodległości”, „Alfabet polski” i „Święty Franciszek”.

Małgorzata Nowak i Agata Dudek to dwie absolwentki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, które wspólnie prowadzą studio graficzne Acapulco. Specjalizują się właśnie w ilustracji i projektowaniu książek, a na swoim koncie mają takie pozycje jak m.in. „Tajemnica Malutkiej” Anny Onichimowskiej czy „MISTRZ. Spotkanie z Witoldem Lutosławskim” Anny Czerwińskiej-Rydel i Pawła Rydla.