Aktualności

17.03.2021

Weekend z poezją w Teatrze Nowym

Z okazji przypadającego na 21 marca Światowego Dnia Poezji, Teatr Nowy w Łodzi zaprasza widzów na weekend z poezją. W jego ramach od piątku do niedzieli na małej scenie będzie można oglądać monodram Dariusza Kowalskiego "Jeszcze słowo".

Jak podkreślili przedstawiciele łódzkiego Teatru Nowego, 21 marca to święto wszystkich miłośników i twórców poezji. Tego dnia obchodzony jest bowiem ustanowiony przez UNESCO w 1999 roku Światowy Dzień Poezji. Ideą święta jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie.

Łódzka scena w obchody włączyła się wystawiając monodram Dariusza Kowalskiego "Jeszcze słowo". To - jak wskazał artysta - wyprawa w głąb poetyckiego świata Cypriana Norwida.

"Zaskakująca. Pełna przygód i nagłych zwrotów akcji. Niezwykła, tak jak niezwykłe było życie poety, zwanego nie bez powodu czwartym wieszczem. Bogactwo jego myśli i doświadczeń dzięki niebywałemu poetyckiemu talentowi jest do dziś źródłem głębokiej refleksji nad światem, życiem, sensem istnienia" – powiedział Kuba Galczak z Działu Marketingu i Obsługi Widzów Teatru Nowego.

Kowalski dodał, że przekaz poety wzmocni muzyka, a dokładnie brzmienie liry korbowej, na której zagra Joachim Mencel. "Razem chcieliśmy państwa zaprosić na podróż po twórczości Norwida, która jest tak niezwykle aktualna. Współczesność przegląda się w tej twórczości, jak w lustrze. To naprawdę niesamowite" – zaznaczył aktor.

Monodram zostanie wystawiony na małej scenie w piątek, sobotę i niedzielę o godz. 19.15.

źródło: PAP, Bartłomiej Pawlak

Udostępnianie informacji PAP - klauzula informacyjna