Aktualności

12.01.2021

Warszawskie Targi Książki w czerwcu

Warszawskie Targi Książki 2021 odbędą się w terminie od 17 do 20 czerwca - zapowiada organizująca je spółka Targi Książki. Organizatorem wykonawczym ma być fundacja Historia i Kultura.

„Przygotowania do Warszawskich Targów Książki w roku 2021 już trwają. Przewidując, że dochodzenie do normalności i znoszenie obostrzeń pandemicznych będzie następowało stopniowo, wyjątkowo, w roku 2021, zaplanowaliśmy Targi nieco później niż dotąd - w dniach 17-20 czerwca” - podają organizatorzy targów na swojej stronie internetowej.

Spółka Targi Książki (właściciel marki WTK) zdecydowała, że organizatorem wykonawczym będzie Fundacja Historia i Kultura, która od 2004 roku wydaje publikacje historyczne, organizuje konkursy i przedsięwzięcia kulturalne. „Sztandarowym elementem działalności Fundacji jest organizacja Targów Książki Historycznej w Warszawie oraz konkursu o Nagrodę Klio. Od ubiegłego roku organizuje także plenery literackie w Gdyni i Warszawie i liczne wydarzenia literackie w sieci” - przypomina spółka TK.

W 2020 roku Warszawskie Targi Książki nie odbyły się z powody pandemii. Zakończono także współpracę z dotychczasowym organizatorem wykonawczym WTK, spółką Murator EXPO.

Udostępnianie informacji PAP - klauzula informacyjna