Aktualności

01.08.2019

Warner Bros. Pictures i Madants wyprodukują adaptację filmową „Innych ludzi” Doroty Masłowskiej

„Innych ludzi” na podstawie własnego scenariusza wyreżyseruje Aleksandra Terpińska. Zdjęcia rozpoczną się pod koniec bieżącego roku - poinformowała PAP Honorata Pawicka-Jaros z Warner Bros. Entertainment Polska, który wraz z firmą Madants jest współproducentem filmu.

„»Inni ludzie« to adaptacja uznanej powieści Doroty Masłowskiej z 2018 roku. Od swojego wielokrotnie nagradzanego debiutu Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną w 2002 roku Masłowska pozostaje wyrazistym głosem swojego pokolenia i bezkompromisową komentatorką życia społecznego. Film wyreżyseruje Aleksandra Terpińska” - napisała w przesłanej we wtorek PAP informacji Pawicka-Jaros.

Będzie to debiut fabularny Terpińskiej, której film krótkometrażowy „Najpiękniejsze fajerwerki Ever” otrzymał Canal+ Award na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes w 2018 roku.

Za kamerą stanie Bartosz Bieniek - operator m.in. filmów „Droga Aszera” i „Kult-film”. Za ścieżkę dźwiękową adaptacji „Innych ludzi” odpowiada jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich DJ-ów - Auer, znany ze współpracy z Pezetem i jego wytwórnią Koka Beats.

„»Inni ludzie« to dynamiczna i hipnotyzująca historia o miłości i jej braku, której akcja rozgrywa się w dzisiejszej Warszawie, a towarzyszy jej pulsujący beat hip-hopu” - napisano w przesłanej PAP informacji.

„Na pierwszy rzut oka Kamil i Iwona nie mają ze sobą nic wspólnego. Ona jest znudzoną i zdesperowaną żoną, żyjącą w luksusie. On ma 32 lata i wciąż mieszka z matką w bloku, snując wizje kariery hip-hopowca i łapiąc przypadkowe fuchy. Ich relacja pozornie jest bez znaczenia. Jednak to dzięki niej zobaczą innym świetle swoje życiowe wybory i ludzi wokół” - czytamy w zapowiedzi filmu.

Producentkami filmu są Klaudia Śmieja-Rostworowska i Beata Rzeźniczek z firmy Madants. W 2018 r. firma ta współprodukowała film „High Life” w reż. Claire Denis z Robertem Pattinsonem i Juliette Binoche. Koproducentem filmu jest francuska firma Alcatraz („High Life”, „Sieranevada”, „Życie Adeli”).

Ekranizacja „Innych ludzi” otrzymała dotacje z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Mazowieckiego i Warszawskiego Funduszu Filmowego.

Premiera kinowa „Innych ludzi” jest zaplanowana na rok 2020. Za dystrybucję kinową odpowiadać będzie Warner Bros. Entertainment Polska.

[źródło: PAP, Grzegorz Janikowski]