Aktualności

28.06.2022

Wakacyjna Szkoła Poezji Wolnych Lektur

Fundacja Nowoczesna Polska zaprasza do Wakacyjnej Szkoły Poezji Wolnych Lektur. To trwający sześć tygodni kurs online dla miłośników poezji oraz początkujących twórców. O poezji opowiadać będą prof. dr hab. Piotr Śliwiński (Uniwersytet Adama Mickiewicza), dr Artur Hellich (Uniwersytet Warszawski) oraz twórcy – Natalia Malek i Grzegorz Uzdański. Bezpłatny kurs rozpocznie się 13 lipca i potrwa do połowy września. 

– „Szkoła ma na celu poszerzenie czytelniczego oraz pisarskiego warsztatu kursantów. Na zajęciach będę szczegółowo, czasem słowo po słowie, interpretował kilka wybranych utworów z literatury polskiej, wykorzystując do tego klasyczne metody rozbioru analitycznego, jakimi posługują się badacze literatury” – twierdzi dr Artur Hellich, który poprowadzi zajęcia „Jak rozpoznać dobry wiersz? Ćwiczenia z interpretacji poezji polskiej”.
Z kolei Grzegorz Uzdański opowiadać będzie o rozmaitych możliwych sensach, kryjących się (albo nie kryjących, tylko występujących jawnie) w wierszu podczas zajęć pt. „Co autor miał na myśli. Wykłady o wierszach”.

Autorskie wykłady będą prowadzone dwa razy w tygodniu przez internet, co umożliwi udział w kursie osobom mieszkającym poza Warszawą. W warsztatach mogą wziąć udział tylko osoby pełnoletnie.

W ramach projektu powstaną 24 godziny lekcji online, które będzie można obejrzeć w dowolnym miejscu i czasie i które będą mogły posłużyć nie tylko pasjonatom poezji oraz jej twórcom, lecz także wspomogą nauczycieli i uczniów w edukacji szkolnej. 

Formularz rejestracyjny można znaleźć TUTAJ.

Warsztaty dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.