Aktualności

21.09.2022

W weekend odbędzie się Poznański Festiwal Kryminału Granda

Już w ten piątek w Poznaniu rozpocznie się 8. edycja Festiwalu Kryminału Granda – jednej z najciekawszych polskich imprez literackich poświęconych literaturze kryminalnej. Wydarzenie potrwa do niedzieli.

Tegoroczna edycja festiwalu zorganizowana została pod hasłem „Tryb warunkowy”, co przekłada się na kształt programu imprezy. Wszystkie wydarzenia festiwalowe są bezpłatne, ale na niektóre obowiązują zapisy.

W programie zaplanowano wiele atrakcji, wśród których naczelne miejsce zajmują oczywiście spotkania autorskie. Festiwal odwiedzą m.in. tacy pisarze, jak: Wojciech Chmielarz, Katarzyna Bonda, Ryszard Ćwirlej, Vincent V. Severski, Magdalena Grzebałkowska i Bartosz Szczygielski. Oprócz spotkań z autorami organizatorzy planują także m.in. warsztaty dla dzieci oraz warsztaty literackie dla dorosłych.

Najważniejsze wydarzenia festiwalu odbędą się w Domu Studenckim Hanka przy al. Niepodległości 26, jednak festiwal będzie obecny także w szeregu innych miejsc w Poznaniu i okolicach. Na liście wydarzeń dodatkowych zwracają uwagę choćby warsztaty w poznańskim Centrum Szyfrów Enigma, a także słuchowisko na żywo, które odbędzie się w Teatrze asz.teatr.

Szczegółowy program poznańskiej imprezy można znaleźć TUTAJ.