Aktualności

Krakowski Kiermasz Książki odbędzie się w dniach 21–23 lipca w godzinach 10:00–20:00 na placu św. Marii Magdaleny w Krakowie. Podczas wydarzenia antykwariusze, księgarze i bukiniści zaprezentują najciekawsze okazy książkowe ze swoich bogatych kolekcji. Kolejne kiermasze odbędą się w sierpniu (11-13) i wrześniu (8-10). 

Nazwa tej edycji – „Szukam słowa” – nawiązuje do debiutanckiego wiersza Wisławy Szymborskiej, której setną rocznicę urodzin świętujemy w tym roku.

Zbliżający się kiermasz będzie nie lada gratką dla krakowskich i przyjezdnych bibliofilów, zapalonych czytelników i moli książkowych – okazją, żeby zaopatrzyć się w ekskluzywne pozycje wydawnicze, arcydzieła wieszczów, utwory pisarzy i pisarek zapomnianych czy cenne woluminy i egzemplarze rzadkich wydawnictw, które już dawno zniknęły z księgarskich półek. Nie zabraknie także literatury popularnej.

W Krakowskim Kiermaszu Książek weźmie udział kilkunastu wystawców, m.in.: Suszek Books, Fankomiks, American Bookstore, Antykwariat 451 stopni, Szafa Pełna Książek czy Ministerstwo Starych Książek.

Krakowski Kiermasz Książki organizowany jest od 2016 roku. Popularyzuje czytelnictwo wśród dużych i małych odbiorców oraz przypomina o bogatych tradycjach antykwarycznych Krakowa. Kiermasz organizowany jest przez Stowarzyszenie Antykwariuszy i Bukinistów Krakowskich. Współorganizatorem kiermaszu jest KBF – instytucja kultury Miasta Krakowa, operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO.

źródło: Krakowskie Biuro Festiwalowe