Aktualności

grafika: Miejska Biblioteka Publiczna w Radomiu
07.06.2024

W sobotę rozpocznie się 46. Radomska Wiosna Literacka

Od soboty 8 czerwca do środy 12 czerwca potrwa Radomska Wiosna Literacka połączona z Radomskimi Targami Wydawnictw Regionalnych (8-9 czerwca). Gośćmi festiwalu będą m.in. tacy autorzy i autorki jak Andrzej Stasiuk, Jacek Dukaj, Anna Dziewit-Meller, Sylwia Chutnik, Barbara Sadurska czy Maciej Jakubowiak.

Jak przekazują organizatorzy, Radomska Wiosna Literacka to jedno z najważniejszych i najbardziej rozpoznawalnych wydarzeń kulturalnych w regionie. Czerwcowa impreza odbędzie się już po raz czterdziesty szósty.

W programie imprezy, obok spotkań autorskich i dyskusji o nowościach wydawniczych znalazły się także gra miejska oraz inspirowany literaturą spacer po Radomiu. Organizatorzy zadbali o to, aby wydarzenie miało charakter częściowo lokalny – pojawią się na nim autorzy i książki mające związek z miastem, a na zaproszenie pozostałych autorów wpływ miało m.in. zainteresowanie ich twórczością czytelników radomskiej biblioteki.

Pełen program Radomskiej Wiosny Literackiej można znaleźć TUTAJ.

46. Radomską Wiosnę Literacką i 10. Radomskie Targi Wydawnictw Regionalnych dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

RP / źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Radomiu