Aktualności

08.05.2023

W przyszłym tygodniu odbędą się 19. Sosnowieckie Dni Literatury

W dniach 15-21 maja 2023 roku odbędzie się 19. edycja Sosnowieckich Dni Literatury. Tym razem to istotne dla kultury regionu wydarzenie będzie w dużej mierze poświęcone legendarnej wokalistce i poetce – Korze. 

Tegoroczna edycja imprezy odbywa się pod hasłem „Nic dwa razy się nie zdarza”. To wiersz Wisławy Szymborskiej – patronki roku 2023 – który Kora opracowała w muzycznej aranżacji. W poświęconej Korze części 19. Sosnowieckich Dni Literatury odbędzie się szereg interdyscyplinarnych działań, wśród których wymienić warto: koncert „Tribute to Maanam”, spotkanie z Beatą Biały (biografką Kory) czy wystawę prywatnych fotografii artystki przygotowaną przez fotografa Jacka Porembę. 

Poza tym w ramach 19. SDL odbędzie się szereg spotkań autorskich w stałym cyklu „Rozmowy o książkach”. Gośćmi festiwalu będą m.in. ceniona prozaiczka Joanna Bator, dziennikarz, reportażysta i prozaik – Ziemowit Szczerek, a także pochodzący z Osaki pisarz Toshikazu Kawaguchi. Podczas imprezy nie zabraknie także atrakcji dla dzieci, młodzieży i seniorów – wiele spośród nich poświęcone będzie postaci i twórczości Wisławy Szymborskiej.

Ze szczegółowym programem 19. Sosnowieckich Dni Literatury można zapoznać się TUTAJ.

Wstęp na wszystkie wydarzenia odbywające się w ramach 19. Sosnowieckich Dni Literatury jest bezpłatny.