Aktualności

15.11.2018

W przyszłym roku ruszają Poznańskie Targi Książki

Międzynarodowe Targi Poznańskie zapowiedziały zorganizowanie nowej imprezy pod nazwą „Poznańskie Targi Książki”, której pierwsza edycja odbędzie się w dniach 1-3 marca przyszłego roku. To nowa formuła, ale oparta na wieloletnich doświadczeniach organizowanych w Poznaniu dwóch imprez specjalistycznych: Targów „Pegazik”, czyli Poznańskich Spotkań Targowych – Książka dla Dzieci i Młodzieży, oraz Poznańskich Targów Książki Naukowej i Popularnonaukowej. Mające dwudziestoletnią tradycję imprezy organizowane są w ostatnich latach przez Międzynarodowe Targi Poznańskie.

W informacji przekazanej wydawcom podczas niedawnych Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie organizatorzy zapewniają: „chcemy stworzyć targi książki, na których każdy znajdzie inspirującą lekturę. Chcemy by były miejscem spotkań wszystkich miłośników dobrej literatury. Chcemy zachwycać książką małych i dużych odbiorców”.

Targom towarzyszyć będzie specjalnie przygotowany program, bogaty w spotkania autorskie, warsztaty, wystawy, prezentacje nowości wydawniczych, konkursy, panele i spotkania w gronie specjalistów. Nie zabraknie sprawdzonych już wydarzeń, takich jak Mistrz Ilustracji czy Salon Ilustratorów. Jak co roku wręczone zostaną prestiżowe nagrody Pegazika oraz nagrody w konkursach na najlepszą książkę naukową i popularnonaukową.

Poznańskich Targom Książki towarzyszyć będą dwie tradycyjne imprezy: Targi Edukacyjne oraz Edutec czyli Targi Technologii i Wyposażenia dla Edukacji. W ubiegłym roku cztery organizowane jednocześnie imprezy odwiedziło 37,2 tys. ludzi.

[źródło: rynek-ksiazki.pl]