Aktualności

24.08.2023

W najbliższy weekend odbędzie się Festiwal Non-fiction w Krakowie

Festiwal reportażu Non Fiction odbędzie się w dniach 26-27 sierpnia w krakowskiej klubokawiarni Hevre. Tematem ósmej edycji wydarzenia będzie nadzieja.

„Władysław Tatarkiewicz 75 lat temu pisał, że »posiadanie znaczy mniej niż nadzieja«. Cytat wiekowy, ale problem kluczowy – czy możemy w ogóle żyć nadzieją na odwrócenie destrukcyjnych zmian, które zgotowały nam klasy posiadające? Czy reporterzy, aktywiści i sygnaliści są w stanie skutecznie walczyć o powstrzymanie katastrofy klimatycznej, wodę, prawa wykluczonych, prawa zwierząt, nieumieranie na drogach i własną tożsamość? I czy to w ogóle ich powinność/odpowiedzialność?” – pytają organizatorzy na stronie wydadrzenia na Facebooku.

Większość spotkań w ramach festiwalu będzie miała formę debat, a wśród gości imprezy znajdziemy m.in. Szymona Opryszka, Olgę Gitkiewicz, Tomasza Markiewkę czy Annę Pamułę. Na spotkania na żywo będą obowiązywały płatne wejściówki, w cenie wybranej przez płacącego. Dostępne będą bilety w kwotach: 5, 10, 15 i 20 zł.

Wejściówki są dostępne TUTAJ, a więcej informacji na temat festiwalu – TUTAJ.