Aktualności

18.05.2023

W najbliższą sobotę odbędzie się „Czytanie na trawie” wraz z pokazem multimedialnym

W sobotę 20 maja w warszawskiej Królikarni odbędzie się „Czytanie na trawie” – wydarzenie promujące czytelnictwo w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Akcja zostanie wzbogacona o wieczorny pokaz multimedialny, który będzie miał miejsce w godzinach 16:00-22:00.

To już druga, po zeszłorocznej, edycja pikniku rodzinnego wzbogaconego o różnorodne animacje dla dzieci oraz wieczorny multimedialny pokaz 3D na budynku muzeum. Spektakl światła i dźwięku będzie w tym roku zawierał animacje nawiązujące do miniserialu „Mole Książkowe”.

Przez całe popołudnie i wieczór na uczestników pikniku będą czekały różnorodne atrakcje czytelnicze. Znajdą się wśród nich m.in. warsztaty dla dzieci i młodzieży, literacka gra terenowa z nagrodami, rozmowy o książkach, a także gra w boule i fotobudka. Gościem w strefie aktywności będzie Fundacja Powszechnego Czytania, która przygotowała zajęcia animacyjne pod hasłem „Tata też czyta”. 

Osoby biorące udział w wydarzeniu będą mogły skorzystać z dwóch specjalnie przygotowanych stref: strefy wymiany książek oraz strefy relaksu i dobrej lektury. Dla aktywnych uczestników zaplanowane są nagrody-niespodzianki. Aby wziąć udział w wymianie książek wystarczy zabrać ze sobą jedną książkę, która posłuży jako „bilet wstępu”. Na stoisku NPRCz 2.0 będzie można dowiedzieć się więcej o działaniach realizowanych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.

Organizatorem wydarzenia jest Narodowe Centrum Kultury we współpracy z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Biblioteką Narodową, Instytutem Książki oraz Ministerstwem Edukacji i Nauki, czyli operatorami NPRCz 2.0. Partnerami spotkania są Królikarnia – Oddział Muzeum Narodowego w Warszawie, Fundacja Powszechnego Czytania oraz Heweliusze Nauki.