Aktualności

06.05.2020

W Gdańsku ruszył nabór na stypendia kulturalne

Siedemset tysięcy złotych wynosi w tym roku pula pieniędzy przeznaczonych na Stypendia Kulturalne Miasta Gdańska. Lokalni artyści mogą ubiegać się o takie wsparcie m.in. na powstanie dzieła lub zorganizowanie wydarzenia kulturalnego, również w wersji online.

„Ruszył nabór na Stypendia Kulturalne Miasta Gdańska. Takie wsparcie jest potrzebne szczególnie teraz, gdy przez ograniczenia wywołane epidemią koronawirusa wiele osób związanych z branżą kulturalną znalazło się w trudnej sytuacji finansowej. Nowością w zasadach przyznawania stypendium jest możliwość ubiegania się o stypendium w trybie ciągłym oraz wypłacanie go w systemie miesięcznym” - poinformowała we wtorek Zuzanna Gajewska z referatu prasowego Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

Stypendium Kulturalne Miasta Gdańska może zostać przyznane na okres od jednego do sześciu miesięcy. Miesięczna transza wynosi 2,6 tys. zł brutto. Termin realizacji projektu nie może być dłuższy niż do końca roku kalendarzowego.

Najciekawsze propozycje wśród zgłoszonych projektów artystycznych i kulturalnych wybierze komisja stypendialna, której skład ustali prezydent Gdańska.

[źródło: PAP, Robert Pietrzak]